HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpěváčci z jižních Čech na celostátní soutěži

Tisková zpráva
Zpěváčci z jižních Čech se úspěšně představili na celostátní soutěži
Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách
Jihočeské folklorní sdružení pořádalo 8. dubna regionální kolo pěvecké soutěže Jihočeský zpěváček 2006, které se uskutečnilo v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí. Jednotlivé soutěžící sledovala odborná porota, která vybrala tři nejlepší zpěváčky a rozhodla o jejich účasti v celostátním kole Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách 12. a 14. května. První místo v regionálním kole obsadila Eva Dvořáková ze souboru Kovářovan, na druhém místě skončil Lukáš Přib ze souboru Písečan a třetí místo patřilo Brigitě Cmuntové z Malého Kovářovanu.
Úspěšní zpěváčci z jižních Čech se společně s dalšími dětmi z celé České republiky účastnili celostátní soutěže ve Velkých Losinách. Nejprve se všech padesát nejlepších dětí z České republiky účastnilo 12. května boje o zařazení do nejlepší dvacítky a z Jihočechů postoupila Eva Dvořáková a Lukáš Přib.
V sobotu 13. května proběhlo finále soutěže, ze kterého bylo vybráno 11 dětí do galakoncertu na nedělní odpoledne s vyhlášením výsledků. Za Jihočechy se mezi nejlepší probojoval Lukáš Přib ze souboru Písečan a velice dobře reprezentoval svůj kraj a Jihočeské folklorní sdružení. Obsadil společně s dalším zpěváčkem třetí místo, což je obrovským úspěchem.
Jihočeské folklorní sdružení
Zástupci Jihočeského folklorního sdružení na soutěži Zpěváček 2006, zleva - Eva Dvořáková, Lukáš Přib, Brigita Cmuntová
Jménem Jihočeského folklorního sdružení chci velice poděkovat našim zpěváčkům a poblahopřát jim k účasti a úspěchům na celostátní soutěži ve Velkých Losinách. Veliké poděkování patří jejich vedoucím a rodičům, kteří je na soutěž připravili a podporovali v jejich výkonech. Velice mě těší, že díky Jihočeskému folklornímu sdružení, které se rozhodlo pořádat regionální soutěž, mohou jihočeští zpěváčci na celonárodní úrovni reprezentovat svůj kraj.
Děkuji Folklornímu sdružení ČR a dalším spolupořadatelům celostátní soutěže Zpěváček 2006 za uspořádání přehlídky nejlepších dětských zpěváků lidových písní, která podporuje a rozvíjí pěvecké dovednosti nějmladší generace.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.05.2006 v 21:42 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA