HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

V. Folklorní festival Senioři 2006

Tisková zpráva
V. FOLKLORNÍ FESTIVAL "SENIOŘI 2006"
Vinařský areál Plže v Petrově, 28. května 2006
V neděli dne 28. 5. 2006 se uskuteční VI. folklorní festival "SENIOŘI 2006". Navštívit jej můžete ve vinařském areálu Plže v Petrově u Strážnice, kde se od 15.00 hodin představí folklorní skupiny, soubory a sólisté spolu s hudebním doprovodem.
Původní nápad vznikl před šesti lety jako setkání bývalých tanečníků, kteří sice už aktivně netancují v souborech, ale na druhé straně tancování zcela nepověsili na hřebík. O akci se začalo mezi "bývalými souboráky" mluvit a zpráva, že se "něco" chystá, se velmi rychle rozšířila. Začalo se hlásit hodně skupin a souborů, kteří už pravidelně nacvičují, nebo se schází jen tak občas. Tady se začala rodit myšlenka na uspořádání nejenom setkání, ale festivalu. Vstoupili jsme do jednání se starostkou obce Petrova, která byla nápadu nakloněna. Několik organizačních schůzek, první ročník se podařil a tak vznikla nová tradice festivalu, kde dostávají příležitost pouze "senioři".
A koho nazýváme "seniory"? Samozřejmě jde trochu o nadsázku. U nás nerozhoduje věk, ale především to, že tanečníci již nejsou aktivními členy svých souborů, ale nechtějí sedět doma a chtějí předvést to, co velkou část svého života uměli a stále umí. (I když na festivalu vystupoval i soubor, kde byl věkový průměr 65 let.) Zájem je každým rokem velký a musí být tedy proveden výběr účinkujících tak, aby se soubory vystřídaly, aby byly zastoupeny různé regiony a program byl pestrý.
V hlavním pořadu vystoupí Doliňáci ze Starého Města, MISS KAŠAVA ze Zlína, Valašský soubor Beskyd, Senioři souboru Ostravica, VM Danaj Strážnice s CM Michala Miltáka a hosté ze Slovenska, Senioři souboru Skaličan ze Skalice a Folklórny klub Omladina z Košíc.
Po skončení bude patřit hodina juniorům, kteří v regionálním kole budou soutěžit o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. V závěru dne si můžete zazpívat a zatancovat při CM Michala Miltáka .
Akci pořádá Folklorní sdružení regionu Strážnicko - Veselsko - Horňácko, soubor Danaj a obec Petrov ve spolupráci s FOS ČR.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační centrum Borovice.
Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Oseva Bzenec, Alnus Strážnice, Logomatic Zlín a Velkopopovický kozel.

Zpracovala: Tatiana Pálenská
tel. 603968326, e-mail: palenska@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.05.2006 v 00:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA