HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dětské krojované hody ve Starém Poddvorově

17. a 18. června 2006
DNS Kordulka Starý Poddvorov ve spolupráci s Mikroregionem Hodonínsko, OÚ Starý Poddvorov a ZŠ a MŠ Starý Poddvorov pod záštitou Fondu mikroprojektů Evropské unie pořádá 17. a 18. června 2006 na parketu u školy Setkání dětských národopisných souborů Dětské krojované hody.
Kordulka, dětský folklorní soubor
Celý tento leták ke stažení:
Program:
17.6.
18:00 -průvod obcí
19:00 - vystoupení DNS Brodčánek SR, DNS z Polska, DNS Vlčnovjánek, DNS Hanýsek z Šakvic a DNS Kordulka
- po prezentaci souborů bude probíhat Beseda u cimbálu

18.6.
14:00 - průvod obcí
15:00 - vystoupení DNS Skaličánek SR, DNS z Polska, DNS Šáteček z Hrušek, DNS Žižkovjánek z Žižkova, DNS Hrozének z Bulhar a DNS Veleťánek z Veletin u Uherského Brodu a DNS Kordulka
- Vystoupení souborů bude prokládáno dechovou hudbou v podání Jihomoravské šestky.
Stárci:
Petr Boubín
Tereza Šedivá
Vít Bařina
Tereza Sasínková

Zveme všechny milovníky folklóru
Martina Kaufová, Region Podluží, www.lasty.info/podluzi.cz

Další sdělení:
2. SVĚTOVÁ VÁLKA V KRONIKÁCH REGIONU PODLUŽÍ
Rádi bychom Vám nabídli ke koupi (popř. do komisního prodeje), publikaci II. světová válka v kronikách regionu Podluží, kterou v květnu 2006 vydaly svazek obcí Region Podluží a obec Lužice. Prvotní popud pro zpracování tohoto díla vzešel od kronikářů jednotlivých členských obcí Regionu Podluží, kteří se u příležitosti 60. výročí sešli s představiteli svazku obcí. Na tomto setkání bylo dohodnuto vypracování a vydání sborníku, který by "zpracoval" válečné události v obcích Dolní Bojanovice, Hrušky, Josefov, Kostice, Lanžhot, Lužice, Mikulčice a Těšice, Moravská Nová Ves, Moravský Žižkov, Nový Poddvorov, Prušánky, Starý Poddvorov, Tvrdonice, Týnec. Poté kronikáři ze svého středu zvolili členy redakční rady, která dohlížela na jednotnou úpravu a dodržování hlavní myšlenky sborníku, jelikož každá obec má odlišně dochované záznamy historických událostí. Jako podklady byly použity obecní kroniky, pamětní knihy, vzpomínky žijících účastníků, a další prameny v případech, kdy se nedochovaly kroniky obecní. Na sborníku spolupracovali i členové Klubu vojenské historie z Hrušek. Z těchto důvodů byl sborník vydán k 5. květnu 2006, u příležitosti ukončení druhé světové války jako vzpomínka a poděkování kronikářům, kteří občas s nasazením vlastního života neváhali a válečné události pro nás, budoucí generace, zaznamenali.
Cena sborníku je 100,-Kč za kus (bez poštovného). V případě zájmu jej zašleme na dobírku.
"Dějiny jsou svědectvím časů, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života a poslem minulosti." Cicero
Děkujeme kronikářům, jejichž zásluhou vznikl tento sborník. Kronikářům, kteří před šedesáti lety zaznamenali nejtěžší chvíle v životě našich obcí a také jejich dnešním pokračovatelům, kronikářům Regionu Podluží. Všem patří naše poděkování a úcta za jejich službu minulosti, současnosti i budoucnosti!
starostové obcí Regionu Podluží
Více: kaufova@podluzi.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.05.2006 v 03:11 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA