HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Koncert BROLN + Nivnička + Kuřátko

BROLN_NIVNIČKA_KUŘÁTKO
pátek 2. června 2006
Nivnice, sál Beseda 19:30
tisková zpráva...
Přípravy na koncert v Nivnici i v Bánově vrcholí. Nivnickému koncertu Nivničky a Kuřátka s BROLNem předchází vysílání ČRo Brno zaměřené na region Uherskobrodska. Záměrem brněnské rozhlasové stanice je dosti podrobně seznámit posluchače s tímto regionem. Vše má vyvrcholit právě koncertem BROLNu v Nivnici. Takže už minulé pondělí začal čtrnáctidenní maratón rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi a zajímavými lidmi Uherskobrodska. Každý den zní na této stanici i jedna píseň z Brodska. Jde o několik dnů staré zvukové záznamy, které předminulý týden natáčely děti z Malučké nivničky, Malé nivničky a Kuřátka. Zajímavé je, že hudební redaktor chtěl výhradně sólový zpěv bez hudebního doprovodu. Má vyniknout krása a přirozenost lidského hlasu...
Takže v Nivničce a v Kuřátku se nyní všichni už těší na pátek 2. června a zároveň si uvědomují, že budou muset podat pořádný výkon, jelikož Český rozhlas bude celý koncert natáčet.
Nivnička
Vážně k tomu zdá se přistupuje i redaktor ČRo Brno Jiří Plocek a primáš BROLNu Jindřich Hovorka, jelikož vyzvali členy Nivničky, aby přijeli do brněnského nahrávacího studia Českého rozhlasu, kde se uskuteční společná zkouška završená zachycením několika písní na nahrávací pás.
Nyní je již tedy jisté, že v pátek v Nivnici nepůjde o pořad, ve kterém vystoupí domácí a hosté jen tak vedle sebe, naprosto odděleně. Chystá se prolínání a střídání zvuků harmoniky, cimbálové muziky BROLN a hudecké muziky kluků z bánovského Kuřátka.
Zdá se, že s BROLNem se Nivnička bude potkávat i v budoucnosti, jelikož zpěvačka Nivničky - Kateřina Gorčíková byla vyzvána k další a trvalejší spolupráci s tímto hudebním tělesem.
Takže tento pátek se můžete do Nivnice těšit na Malučkou nivničku, Malou nivničku, Malučké kuřátko, Kuřátko, hudeckou muziku Kuřátka a dospěláky z Nivničky a BROLNu. Příjdete? Příjďte!
Uherskobrodsko je vysílané na Uherskobrodsku na frekvenci 107,3 MHz rádia ČRo Brno po dobu 10 pracovních dní - tzn. od pondělí 22.5. do pátku 26.5 a potom od pondělí 29.5. do pátku 2.6.
PÍSNIČKY:každý deň sa bude vysílat jedna nahraná písnička nekdy mezi 12:00 - 13:00 (najspíš prý okolo 12:30). Vzhledem k tomu, že sa nahrálo písniček třináct, tři se hrát nebudú - uvidíme které.)
ROZHOVORY pořízené na Brodsku s různými zajímavými lidmi, jako je pan Veselka (pěvecký sbor Dvořák), pan Sušil (CM Olšava), pí Bartošíková (spisovatelka), tetička Gazdíková (opatrovatelka krojů z Nivnice)... sa budú vysílat v uvedené dny ráno v 8:20 a odpoledne v 16:10.

Vlastimil Ondra, Nivnice
mobil: 737 35 59 53, nivnicka@centrum.cz
učitel 1.stupně ZŠ Bánov: www.zsbanov.cz
vedoucí folklorních souborů:
Nivnička z Nivnice: www.nivnicka.unas.cz
Kuřátko z Bánova: www.kuratko.unas.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Nivnička
Zveřejněno 28.05.2006 v 10:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA