HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Festival POODŘÍ Františka Lýska 2006

Tisková zpráva
FESTIVAL POODŘÍ FRANTIŠKA LÝSKA 2006
STARÁ VES NAD ONDŘEJNICÍ, 2. - 3. ČERVNA 2006
Po dubnové první části, která se uskutečnila v Ostravě - Proskovicích, pokračuje ve dnech 2. a 3. června 2006 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí III. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska. Festival vznikl v roce 2004 při stém výročí narození PhDr. Františka Lýska, proskovického rodáka, hudebního pedagoga a sbormistra Jistebnických zpěváčků, sběratele lidových písní na Lašsku. Svým pojetím je festival jedinečnou příležitostí spojit hudebně-pěvecký a folklorní odkaz Františka Lýska se současným kulturním snažením pořádajících obcí.
Festival bude zahájen v pátek 2. června v 18,00 hodin koncertem dětských pěveckých sborů s úpravami lidových písní ze sběrů Františka Lýska na nádvoří zámku. Vystoupí Dětský pěvecký sbor z Košic, DAJŠ - Dívčí komorní sbor z Ostravy - Svinova a pěvecká skupina souboru Ostravica. Zahajovacímu koncertu bude předcházet vernisáž výstavy obrazů v informačním centru zámku v 17 hodin.
Folklorní soubor Ondřejnica
V sobotu 3. června v 11 hodin se koná "Jízda kolem obila", slavnost objezdu obecních hranic, spojená s folklorním vystoupením. Ve 14,30 festival pokračuje pestrým programem v zámeckém parku. Vystoupí v něm žáci ZŠ a MŠ ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, soubory Malá Ondřejnica, Ondřejnica, Slezský soubor Heleny Kalichové z Ostravy - Poruby, Kelti - skupina historického šermu, Zámecká kapela - Stará Ves n.O. a Jugendblaas - orchestr z Kostnice. Program pokračuje v 18 hodin vystoupením Divadla "M" z Duchova "Zámecké povídky" na nádvoří zámku a poslední slovo dostane ve 20, hodin v zámeckém parku hudební skupina Paďouři.
Festival uzavře v pátek 16. června v 18 hodin folklorní večer na zámku, ve kterém vystoupí Ondřejnica - Lašský soubor písní a tanců spolu s hostem Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek - Místek.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Obec Stará Ves nad Ondřejnicí, Statutární město Ostrava, městský obvod Proskovice, Obec Jistebník a Folklorní sdružení ČR. Záštitu nad festivalem přijali hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Evžen Tošenovský, senátor Ing. Milan Balabán a ředitel ČT studio Ostrava Mgr. Ilja Racek. Festival se koná s finanční podporou Moravskoslezského kraje.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Česká televize, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Informační centrum www.borovice.cz.
Festival podporují také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ACR Alfa a OSA - Ochranný svaz autorský.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 29.5. 2006, tel/fax 234 621 256, 604 674 841

Kontakt: Eliška Krejčíčková, ředitelka festivalu
tel: (+420) 596 769 643, (+420) 731 152 242
Folklorní soubor Ondřejnica
Z II. ročníku Festivalu Poodří Františka Lýska

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.05.2006 v 00:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA