HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ohlasy ze zájezdu VUS ONDRÁŠ z Holandska

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ ve dnech 17. - 29. května 2006 cestoval po Holandsku, kde se zúčastnil hned dvou významných mezinárodních festivalů.
Ve dnech 19. - 20. května 2006 se VUS ONDRÁŠ zúčastnil mezinárodního festivalu armádních hudeb "Taptoe Heerlen" ve městě Heerlen, ležícím ve východním cípu Holandska. Festivalu se zúčastnily armádní hudby deseti zemí, mezi kterými nechyběli zástupci britské Band Royal Air Force (RAF), Conscript Band z Finska, armádního orchestru z Kanady, Bulharska, Ruska či Alžírska.
Počasí nad Holandskem bylo po celou zájezdu neustále doprovázeno deštěm. Druhý den festivalu "Taptoe Heerlen" musela být zrušena kvůli nepřízni počasí jak pouliční přehlídka celkem 36 armádních hudeb, tak i galaprogram, který se konal na náměstí.
Po skončení festivalu "Taptoe Heerlen" soubor opustil Heerlen a vydal se do přímořského města Terneuzen, kde se zúčastnil festivalu Folkart 2006.
Terneuzen se nachází v provincii Zeeland, v jižní části Holandska nedaleko hranice s Belgií (město Gent - Antverpy). Nedaleko od Terneuzenu je i městečko Sas van Gent, ve kterém Ondráši strávili pár dnů již před sedmi lety, v roce 1999. Mnozí z účastníků mají jistě stále v paměti živé vzpomínky, stejně jako naši přátelé v Holandsku v čele s tajemníkem festivalu a zaníceným folkloristou Rudi Clemminckem.
Mezinárodního folklorního festivalu Folkart 2006 se taktéž zúčastnily soubory z Belgie, Bulharska, Estonska, Holandska a Itálie.
VUS ONDRÁŠ si v rámci svého zájezdu získal mnoho velkých ohlasů a nadšených diváků, uskutečnil benefiční představení pro pacienty psychiatrické léčebny Mondriaan Stichting. V Meulengat Sluiskil uskutečnil folklorní dílnu a jako tečka na závěr zájezdu proběhl koncert Folk meets Classic (Setkání folkloru s klasikou) společně s belgickou harfistkou Janu, který vzbudil velké ohlasy.

Radek Odehnal

Fotografie VUS Ondráš v Holandsku
Fotografie VUS Ondráš v Holandsku
Ondráš v Holandsku
Ondráš v Holandsku
Ondráš v Holandsku
Ondráš v Holandsku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2006 v 21:31 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA