HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

X. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2006

Tisková zpráva
X. Mezinárodní folklorní festival "PLZEŇ 2006"
Plzeň, 15. - 18. června 2006
Za velkého zájmu diváků a krásného slunečného počasí se ve dnech 15. - 18.6. 2006 uskutečnil jubilejní 10. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "PLZEŇ 2006". Představila se během něj dvacítka dospělých i dětských folklorních souborů z různých míst České republiky i zahraničí - JISKRA Plzeň, JISKRA 58 Plzeň, USMĚV Horní Bříza, DOLINA Staré Město, OLEŠNICA Doloplazy, DRUŽBA Trenčín, SZÖTTES Bratislava, LÜTTE REIHE Delbrück (Německo), NATIONAL SCHOOL FOR FOLK ARTS Kotel (Bulharsko), INDONÉSKÁ TANEČNÍ SKUPINA z Indonéského velvyslanectví v Praze, JISKŘIČKA Plzeň, MLADINKA Plzeň, METELÁČEK Plzeň, PLZEŇÁČEK Plzeň, LIDOVÁ MUZIKA Z CHRÁSTU, MÁJEČEK Nýřany, ÚSLAVÁČEK Starý Plzenec, SLUNÍČKO Rokycany a BŘECLAVÁNEK Břeclav. Původně ohlášené soubory z Gruzie a Konga bohužel nedostaly víza pro vstup do České republiky, zato se však na jeden den do Plzně vrátil vynikající africký soubor IYASA ze Zimbabwe, který se festivalu zúčastnil již v loňském roce a sklidil obrovský úspěch.
IYASA ze Zimbabwe
IYASA ze Zimbabwe
National school for folk arts z Bulharska
National school for folk arts z Bulharska
Během 10 let se festival již stihl zařadit mezi významné akce města Plzně, čemuž odpovídala i bohatá návštěvnost všech pořadů. Účastníky festivalu nejprve přivítala obec Vrčeň, kde se ve čtvrtek 15. června uskutečnily malé folklorní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou". Pak již následovala vystoupení souborů na scéně U Sv. Jiří (v rámci Historického víkendu) a především na hlavní festivalové scéně "U Branky". V pátek v 19 hodin to byl společný pořad "V dobrém jsme se v Plzni sešli...", ve kterém se představila většina účastníků. Na této scéně pokračoval program v sobotu v 10,30 hodin představením "My jsme k vám přijeli..." a v 15,00 hodin pořadem "Plzeňská folklorní zastavení", věnovaným 10. jubileu MFF Plzeň. Sobotní program uzavřelo "Večerní muzikantské dostaveníčko", veřejná rozhlasová nahrávka lidových muzik a zpěváků, která se poprvé odehrála za účasti diváků-posluchačů ve studiu Českého rozhlasu Plzeň na Náměstí Míru.
Nedělní dopoledne jako obvykle patřilo dětem. S programem "Nebudem pořád tak maličký..." vystoupila desítka dětských souborů a zpěváčci 2006 na scéně "U Branky". Celý festival uzavřel "GALAPROGRAM MFF PLZEŇ 2006" v Domě kultury INWEST, který se opět těšil velkému zájmu diváků.
Pro návštěvníky festivalu byl připraven také bohatý doprovodný program. V prostoru před Brankou to bylo především vystoupení dechové kapely 4.ZUŠ v Plzni, ve dnech 17. - 18.6. p Staročeský jarmark a posezení s občerstvením a 18.6. výstava věnovaná 10letům MFF v Plzni.
soubor Jiskra z Plzně
soubor Jiskra z Plzně
Hlavními pořadateli jubilejního 10. ročníku festivalu byli Plzeňský kraj, Město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně, Soubor písní a tanců Jiskra Plzeň, Folklorní sdružení České republiky, Ministerstvo kultury České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.
Záštitu nad festivalem přijali ministr kultury ČR Vítězslav Jandák, hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann a primátor Města Plzně Miroslav Kalous.
Hlavními mediálními partnery festivalu byli Český rozhlas, MEDIATEL - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz .
Vedle uvedených spolupořadatelů a partnerů festival dále podporují ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Obec Vrčeň, Česko-německý fond budoucnosti, Megas Plzeň, s.r.o., Dioss Nýřany, DSD Trade, s.r.o., DSD Praktik, s.r.o., Narex, Regionální obec Slováků Plzeň, Tiskárna Kalous - Skřivan Plzeň, Česká kultura, Kulturní dům INWEST a další.

Michaela Vondráčková
Tel. 723 979 527, e-mail: Vondrackova.Michaela@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.06.2006 v 01:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA