HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ve Frýdku trubili až se v Místku rozléhalo...

12. Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek 2006
Ve Frýdku trubili až se v Místku rozléhalo...
A nejen troubili, ale i bubnovali, hráli a zpívali od 13. do 19. června účastníci již 12. Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek 2006 a současně i 3. ročníku Moravskoslezského krajského folklorního festivalu. Téměř sedm stovek tanečníků, muzikantů a zpěváků ze sedmi zemí světa opět přineslo do beskydského regionu pestrou paletu lidové slovesnosti, kvalitní kulturu, dobrou náladu, radost a pohodu.
Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek
Ze zahájení festivalu
Peripetie celoročních příprav dobrovolných pracovníků z řad mládeže a mnoha rodičů dětí z folklorního souboru Ostravička jsou zapomenuty. Nahradily je bohaté kulturní zážitky a příjemné chvilky strávené během šesti festivalových dnů s novými přáteli z Ruska, Srbska, Slovenska, Bulharska, Itálie, Venezuely jako i s členy souborů Rokytka, Beskyd, Klebetnice, Bejatky, Slezánek, malými zpěváčky, cimbálovými muzikami Graj, Šidla, Rozmarýn, Ženičky, Ostravicí, Ondráškem a Malou Ostravicí.
Vyvrcholením festivalu ve Frýdku-Místku, který se poprvé honosil statutem řádného člena CIOFF, byl galakoncert v kině P.Bezruče. Dvě hodiny neskutečně rychle utekly téměř čtyř stovkám účinkujících i šesti stovkám diváků. Všichni si na závěr unisono zazpívaly festivalový "hit" Okolo Frýdku cestička...za doprovodu až jedenácti muzik, a plni dojmů se jen těžce rozcházely. Diváci domů a účinkující na poslední setkání v Národním domě, kde z rukou místostarosty Mgr.Cvika, pana Langera - zástupce FoS ČR a prezidentky festivalu Evy Gerykové, převzali ocenění a pamětní dárky, ale hlavně si užili poslední chvilky s novými kamarády, které poznali na půdě města Frýdku-Místku.
Zástupci hlavních pořadatelů neopomněli poděkovat za účinnou pomoc všem spolupořadatelům: průvodcům a tlumočníkům, týmu kuchařů ze 7.ZŠ, učitelům a kapelám ZUŠ, pracovníkům Národního domu a Muzea Beskyd, hlavně však obětavým rodičům a vedení souboru Ostravička i jeho bývalým členům, kteří se na festival každoročně vracejí a nabízejí pomocné ruce. Slova díků patří i obcím: Čeladná, Frýdlant, Hukvaldy, Baška, Pražmo a Stará Ves, které se jeden festivalový den kompletně postaraly o zahraniční soubory.
Tímto chceme poděkovat i všem sponzorům, bez jejichž podpory by jen ztěží bylo možné uskutečnit tak náročnou akci a již nyní je poprosit o zvážení podpory příštího - 13..ročníku, jenž se plánuje na termín 12.- 18. června roku 2007.

Dr.Eva Geryková, prezidentka festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.06.2006 v 23:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA