HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Javorníček Brno: Prosba o pomoc

Prosba na pomoc obnovení tábora pro děti
Vážení rodiče, přátelé a příznivci Javorníčku,
asi jste již slyšeli o neštěstí, které potkalo Javorníček. Nepochopitelná zloba, nenávist a stupidita někoho, těžko říct člověka, se projevila tím nejneuvěřitelnějším způsobem. Prostě někdo, zřejmě úmyslně, podpálil veškeré zařízení tábora v Žirovnici. Shořely i všechny stany, které byly uskladněny v jídelně. Stalo se to právě v den, kdy se měl začít budovat nový tábor. Nechce se tomu ani uvěřit. Proč?
Javorníček pomohl k výchově generací dětí. Nedokážeme přesně posoudit vliv na psychický i fyzický vývoj dětí i mládežníků, ale na svých javorníčkovských dětech vidíme, že je obrovský. Prožívají kus života v kolektivu, který má jasný cíl, dobrou morálku, sklízí úspěchy na vystoupeních, má náplň i zábavu. Nedílnou součástí tohoto života v kolektivu byl vždy samožřejmě i letní tábor v Žirovnici. Má teď tohle skončit? Jen proto, že nějaký chudák škrtnul sirkou?
Myslíme si, že ne. Měli bychom dopřát i dalším a dalším dětem, aby měli svoji Žírku. Pokusme se zachránit i ten tábor letošní. Naše rodina sice nepamatuje počátky Javorníčku, žijeme s ním teprve patnáct let. Přesto si dovolujeme po domluvě s Majkou i ostatními napsat tuto výzvu a věc podpořit finančně i jinak.
Není snad nutné vysvětlovat, že bez nadšení a práce nelze pořídit nic. V dnešní době je však nezbytný i třetí faktor - a to jsou peníze. Pokud aspoň trochu můžete, přispějte, prosím, Javorníčku na obnovu vybavení tábora jakoukoliv finanční částkou. Nás rodičů je několik set, přidat se mohou samozřejmě i bývalí členové souboru a kdokoliv z příznivců a přátel. Jistě je reálné dát dohromady částku, která by obnovu tábora zajistila.
Někteří zareagovali téměř okamžitě a na účtu Javorníčku se již začaly shromažďovat první peníze. Přidejme se i my ostatní.
Číslo účtu: 1349538369/0800 VS 30062006
Na každý tento příspěvek Javorníček může poskytnout darovací smlouvu, která slouží pro odpočet z daní.

Děkujeme za každou poskytnutou pomoc.

Dana a Pavel Horcí

Bližší informace:
Majka Čápová: 723 171 458
Petr Čáp: 777 246 103
Javorníček Brno, dětský folklorní soubor
originál dopisu od Javorníčku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.07.2006 v 19:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA