HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XIII. Mezinárodní folklorní festival KLATOVY

Tisková zpráva
XIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL KLATOVY
Klatovy, 6. - 9. července 2006
Ve dnech 6. - 9. července 2006 se v západočeských Klatovech uskutečnil již XIII. ročník mezinárodního folklorního festivalu s bohatým programem a zahraniční účastí.
Na několika scénách vystoupily tyto soubory: SAINT FRANCIS PIPE BAND SKOTSKO, IKEA TURECKO, OMILOS POLIGIROU ŘECKO, FS ROZSUTEC SLOVENSKO, z České republiky soubory LIPINA z VRACOVA, PODJAVOŘIČAN z TELČE, DOUDLEBAN z DOUDLEB, ÚSMĚV z HORNÍ BŘÍZY, POSTŘEKOVSKÝ SOUBOR, DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA, MRÁKOV a MRÁČEK z Mrákova, ŠUMAVA a ŠUMAVÁNEK z Klatov.
Již ve čtvrtek 6. července od 18,30 hodin mohli zájemci shlédnout vystoupení zahraničních souborů pod názvem Folklor bez hranic na náměstí a v městském parku. Představily se soubory z Řecka, Skotska, Slovenska a Turecka.
Slavnostní zahájení festivalu se uskutečnilo na náměstí v Klatovech v pátek 7. července v 16 hodin.Festival zahájil soubor Šumava z Klatov slavnostním nástupem se zástavami všech zúčastněných států, úvodní písní a slavnostními projevy významných hostů. Téhož dne měli diváci možnost shlédnout ještě představení Přišli hosté z daleka i blízka a následující pořad Dostaveníčko pod Černou věží. Zde vystoupily jak zahraniční soubory, tak soubory z Čech a Moravy. I přes krátkodobou nepřízeň počasí vydrželi diváci sledovat výkony tanečníků, zpěváků a muzikantů a vytvořili příjemnou atmosféru.
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Z bohatého sobotního programu si připomeňme alespoň pořady Když muzika pěkně hraje (09,00), Soubory se představují /10,30/, Koncert v Římskokatolickém kostele /11,00/, Roztančené náměstí (14,00) a S písní a tancem nejen po Čechách (17,00). Všechny tyto pořady,kromě koncertu v kostele, se uskutečnily opět na náměstí. Pro návštěvníky byla tato vystoupení příjemným odpočinkem a kulturním zážitkem po cestě z pouťových atrakcí a pouťových stánků,o čemž svědčí po celý den zcela zaplněný divácký prostor před hlavním pódiem.
Večer otevřelo své jeviště klatovské Divadlo pro účinkující ve Festivalovém galaprogramu(19,00). Tento galaprogram zahájil nástupem se zástavami a písní soubor Šumava a slavnostním menuetem se představili zástupci všech zúčastněných souborů. Během večera ukázal každý soubor v osmi-minutovém vystoupení své taneční, pěvecké a hudební umění. O oficiální zakončení galaprogramu se opět postaral soubor Šumava společně se souborem Lipina z Vracova.
Sobotní program velice úspěšně završil pořad Večerní nokturno na náměstí (21,00).
Nedělní festivalové dopoledne patřilo Slavnostnímu průvodu účastníků festivalu městem (10,00), završeným krátkým vystoupením souborů na hlavním pódiu pod Černou věží. Pořad dětských folklorních souborů Kdo si hraje, nezlobí (14,00) opět pobavil diváky na zaplněném náměstí.
Závěrečný program Naši hosté se loučí(16,30) proběhl opět na zcela zaplněném náměstí a byl ukončen ve 20,30 hodin závěrečným slovem moderátora.
S festivalem byla spojena tradiční Klatovská pouť, předvádění lidových řemesel a bohatá nabídka občerstvení.
Pořadatelem festivalu bylo Klatovské folklorní sdružení Šumava ve spolupráci s městem Klatovy, Folklorním sdružením ČR Praha, Stálou divadelní scénou Klatovy, T.J. SOKOL Klatovy a souborem Šumava Klatovy. Festival se konal za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje, Města Klatovy, Folklorního sdružení ČR a mnoha dalších sponzorů.
Záštitu nad festivalem převzal místopředseda Senátu Parlamentu ČR Petr Smutný, starosta města Klatovy Karel Mráz a Jiří Bílý.
Mediálními partnery festivalu byli Radiožurnál-Český rozhlas 1, Český rozhlas Plzeň a Zlaté stránky.
Mediální spolupráce - měsíčník Rozhled, Týdeník Klatovska, Klatovský deník, Most naděje a Tradice ČR.
Festival dále podpořili ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Irena Valentová
tel.: 604 239 636
e-mail: sokol.kt@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.07.2006 v 22:49 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA