HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ukázka plavení dříví z Jeleních Vrchů

TISKOVÁ ZPRÁVA: ZNOVU PLULA POLENA SCHWARZENBERSKÝM KANÁLEM Z JELENÍCH VRCHŮ
Překrásné slunečné počasí, šmolkově modré nebe, na něm plují malebné obláčky. Tmavá zeleň šumavských lesů. Takový byl rámec další ukázky plavení dříví. Ač to ještě ani moc nevypadalo, hned po jedné hodině odpoledne se vytvářely před expozicí o plavebním kanálu KANAL EXPO první hloučky. Ještě před jednou otevřel plavební ředitel Hynek Hladík výpust Jeleního jezírka, před půl druhou již kalná voda dotekla na Jelení Vrchy. Když se Hladík vracel od jezírka na "Vršky", bylo již parkoviště u tunelu skoro plné.
Před druhou hodinou se velký chumel lidí přesunul na okraj lesa pod lesovnou. Hynek Hladík krátce hovořil o historii plavebního kanálu, který na Jelení Vrchy dospěl v roce 1793, i o projektu folklorního sdružení Libín-S Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, informoval i o tom, že Libín-S byl v sobotu přijat za člena Mezinárodní asociace plavců a vorařů. Dnešní plavci, lesníci Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava jsou tak nepřímo členy mezinárodní plavecké organizace. Pak přišel na řadu, již tradičně, plavební rozkaz. Ke vhození klád i polen vyzval nezvykle mnoho "plavců", těch, kteří přišli bez potřebného nářadí, až na konec zjistil plavební ředitel, že nešlo o plavební personál, ale o diváky. Ale to už klády i polena plula kanálem.
Po půl hodině vytahovali plavci klády i polena z vody nedaleko potoka Hučice.
Ukázky plavení dříví se zúčastnila necelá tisícovka diváků.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení

Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.07.2006 v 17:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA