HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mikroregion Ostrožsko vyšle na slavnosti více jak tři sta krojovaných

TISKOVÁ ZPRÁVA
Mikroregion Ostrožsko vyšle na slavnosti více jak tři sta krojovaných
I přes letní prázdniny intenzivně pokračují přípravy na již čtvrtý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, které 9. a 10. září hostí Uherské Hradiště. Nejen ve slovácké metropoli, ale také v okolních městech a obcích, které se slavností účastní, to proto doslova vře. A není se co divit. Vždyť pouze z mikroregionu Ostrožsko se na slavnosti chystá 24 folklorních skupin s 334 krojovanými.
"Prezentace mikroregionu Ostrožsko, kterou budou i letos hostit nádvoří hradišťské Reduty, má již standardní program. Ten se osvědčil, neboť je reprezentativní přehlídkou tradiční lidové kultury obcí sdružených v našem mikroregionu," je přesvědčen předseda správní rady mikroregionu Ostrožsko Mgr. Vlastimil Vaněk. Posílit by podle jeho slov měla prezentace místních vinařů, uzenářů a pekařů. Návštěvníci letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek se tak mohou těšit mimo jiné na ještě širší nabídku grilovaných klobásek, koláčků, burčáku, vína. "Kromě toho však připravujeme také ukázku tradičních ručních výrobků, paličkování a krojového vyšívání nebo malou výstavu kraslic z Ostrožské Nové Vsi," doplnila výčet zajímavostí Jana Bujáková, projektový manažer mikroregionu Ostrožsko.
Program pod křídly mikroregionu Ostrožsko odstartuje na nádvoří uherskohradišťské Reduty v sobotu 9. září 2006 již v 10.00 hodin. Během dopoledne se zde představí dětský hudební a folklorní program, ve kterém nebude chybět dechová kapela Blatnička, dětská cimbálová muzika ZUŠ v Uherském Ostrohu, dětský taneční soubor Pomněnky a taneční soubor Novovešťanka. Půl hodinu po poledni odstartuje bohatý folklorní program. V něm zazpívají mužský pěvecký sbor z Blatnice, Hluku a Ostrožské Lhoty, ženský pěvecký sbor Klebetnice z Hluku. O taneční program se postará slovácký kroužek Háječek z Ostrožské Lhoty za doprovodu cimbálové muziky Babica z Hluku. Poté již bude patřit improvizované pódium na hradišťské Redutě občanskému sdružení Galuškovo Slovácko, které představí pasáž z populární divadelní inscenace. Závěr programu pak bude patřit opět folklorním skupinám. U dechové hudby Blatnička zatančí krojovaná mládež z Blatničky.
Mikroregion Ostrožsko však má své zástupce také v hlavním pódiovém programu u Slovácké búdy ve Smetanových sadech. Zde od 16 hodin vystoupí cimbálová muzika Radošov, taneční soubor Radošov a mužský pěvecký sbor z Blatnice.

Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2006 v 23:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA