HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jubilejní 25. Národopisný festival kyjovského Dolňácka MILOTICE 2006

Tisková zpráva
JUBILEJNÍ 25. NÁRODOPISNÝ FESTIVAL KYJOVSKÉHO DOLŇÁCKA MILOTICE 2006
4. - 6. srpna 2006
Národopisný festival kyjovského Dolňácka je v Miloticích pořádán od roku 1972, kdy navázal na jednodenní odpolední folklorní přehlídky pořádané již tehdy v areálu milotických vinných sklepů U Šidlen. Až do roku 2002 byl tvořen tříletými cykly v mezidobí Slováckých roků pořádaných v Kyjově. Od roku 2004 se koná jako bienále.
Národopisný festival Kyjovského Slovácka
Cílem festivalu Milotice je prezentace regionální lidové kultury, především folkloru folklorní oblasti Kyjovska a přilehlého Ždánicka, v přirozené podobě a čistotě. Tomu je podřízen výběr tanečních a hudebních skupin nebo souborů. Pro divácké oživení a zpestření je v posledních ročnících zván zahraniční účastník a host z jiné národopisné oblasti. Letos se v roli hosta představí řecký soubor Hofertiko Sigrotima a soubor Čercheňa z Brna s romským folklorem.
Ve třech festivalových dnech se v pořadech představí téměř tisíc krojovaných účastníků. V bohaté programové nabídce jsou písňové a taneční pořady, dětský program, hlavní souborový pořad a přehlídka souborů a pěveckých sborů z Kyjovska. Program bude zahájen v pátek 4. srpna v 19.30 hodin, pokračuje v sobotu 5. srpna od 14.00 hodin a zakončen bude v neděli 6. srpna od 13.00 hodin.
Součástí programu festivalu je řada doprovodných pořadů: ukázky řemesel a tradiční venkovský jarmark, výstava k výročí festivalu a výstava fotografií Františka Synka, taneční zábavy při cimbálové i dechové hudbě, stavění máje a další programové zajímavosti.
Festivalové pořady se konají v areálu vinných sklepů U Šidlen, na návsi, a v zahradách Státního zámku Milotice. Pořadateli jsou Obec Milotice, Kulturní klub Milotice a Mikroregion Nový Dvůr ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky. Záštitu přijali hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a současný ministr dopravy Milan Šimonovský.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, , Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Festival je pořádán za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranného svazu autorského a dalších partnerů. Je spolufinancován Evropskou unií, Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem (EAGGF).

Podle podkladů festivalu zpracoval Jiří Pokorný, 28.7. 2006

Kontakt:
Josef Levek, ředitel festivalu
tel.: 724 760 296
E-mail: joseflevek@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.07.2006 v 17:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA