HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IV. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2006

Tisková zpráva
IV. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2006
11. - 13. 8. 2006, Valašské Klobouky
Uprostřed léta se Valašsko rozezvučí lidovým tónem. Znovu se setkají muzikanti všech žánrů lidové hudby s předvedou to nejlepší, čím je hudební múza obdarovala. Dechovky, cimbálovou, pěvecké sbory, taneční soubory a folklorní sdružení se o víkendu od 11. do 13. srpna 2006 přijedou v hojném počtu představit do Valašských Klobouk. Vždyť právě zde se bude odehrávat již IV. ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkávat se však mohou nejen hudebníci, tanečníci a zpěváci, ale také návštěvníci a posluchači dobré muziky! Přijďte načerpat sílu z radostí a elánem sršícího festivalu, který vás jistě zahřeje na srdci.
Jako již tradičně se bude festivalové dění paralelně odehrávat ve dvou centrech, a to ve Valašských Kloboukách a v sousedním Brumově-Bylnici. Vystupující kapely a soubory se budou představovat publiku v jednom i druhém městě. Obě centra festivalu jsou pro návštěvníky vysoce atraktivní a okouzlující svou bohatou historií. Vždyť Valašské Klobouky oslavily nedávno 650 let od udělení městských práv a Brumovu-Bylnici se před jistým časem završilo rovných 750 let. Toto město s vévodícím středověkým hradem láká na svou romantickou atmosféru a Klobouky na tradici lidových řemesel a výborných hudebníků. V kombinaci s krásným srpnovým sluníčkem se jedná o harmonii vskutku přitažlivou, nemyslíte?
Festival je připravován s pečlivostí organizátorů a záštitu nad ním převzal Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a poslanec Josef Smýkal, který je zároveň prezidentem Setkání muzikantů. Letošní ročník nabídne opět lákavý program s pestrou škálou melodií. Aktivně se zapojí na stovky muzikantů a zpěváků. K dobré náladě svým hudebním umem přispějí domácí muziky, jako dechové hudby Mladá Valaška, Dúbravanka, Valaška, cimbálovka Klobučan či unikátní šedesátičlenný Velký valašský dechový orchestr. Nebudou však chybět také přátelé přespolní, a tak nahlédněme aspoň ve zkratce do dlouhého výčtu. Poslechnout si budete moci cimbálovou Ječmínek, Bojkovjan či Kalíšek, dechovky Nedanovičianku, Žofii, Hulíňany a Valdaufinku Ády Školky nebo pěvecké sbory v čele s Mužáky. Festivalový program pro návštěvníky připravuje také některá exotická překvapení, jakými by bezpochyby mohl být hudební soubor z Cookových ostrovů nebo muzikanti z východní Evropy.
Festival odstartuje v pátek 11. srpna, kdy ve 14 hodin zahájí Český rozhlas Brno ze svého improvizovaného studia ve Staré radnici přímý přenos s řadou vzácných hostů v pořadu Randez-vous z Valašských Klobouk. V průběhu festivalu pak bude Český rozhlas Brno vysílat řadu přímých vstupů. Páteční večer bude patřit především chrámové hudbě v kostele Povýšení sv. Kříže a koncertu hudebních skupin na náměstí. V Brumově-Bylnici bude připraven slavnostní koncert v kostele sv. Václava.
V sobotu se bude Setkání muzikantů po celý den odehrávat ve svižném tempu. Není divu, vždyť na pořadu dne je náročný maratón hudeb. Náměstí bude hostit promenádní koncert s hlavním děním všech kapel, v kulturním domě Klobučan se budou ochutnávat moravská vína podbarvená tóny cimbálu a houslí a večer bude příležitost pěkně si zatančit na taneční zábavě. Ještě předtím se však všichni vystupující muzikanti sejdou naráz na pódiu při společném vystoupení. Nelze opomenout skvostnou tečku za pestrým dnem, tedy velký ohňostroj. V téměř identickém pořadí budou soubory vystupovat u kulturního domu v Brumově a tamní návštěvníci nebudou ochuzeni ani o ohňostrojovou show a taneční veselici.
Neděle coby závěrečný den nebude programově nijak chudší. Náměstí ve Valašských Kloboukách bude hostit promenádní koncert s řadou známých tváří. V Brumově se v areálu Pod Strání opět sejdou folklorní a dechové soubory. Festival pak v Kloboukách utichne po koncertu na rozloučenou.
Jestli máte rádi veselé melodie lidové hudby, jestli si rádi zanotujete známá slova a aspoň lehce se pohupujete do taktu, jestli máte rádi přátelská setkání, pak právě pro vás je Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech to pravé.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, , Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Festival je pořádán za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranného svazu autorského, Defend-Lock, Pivovaru Janáček, R. Jelínek, Dúbrava CHVD Valašské Klobouky, ORIKA, a.s., ZEVETA, Mechanika Prostějov a mnoha dalších partnerů.

Zpracovala: Lenka Baďurová

Kontakt: Emil Zůbek
výkonný ředitel festivalu
tel: 577 320 579
e-mail: zubek.emil@dubrava.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.08.2006 v 22:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA