HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IX. Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí FOLKLOR BEZ HRANIC Ostrava 2006

Tisková zpráva
IX. ročník - Festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2006
Ve dnech 14. - 18. srpna 2006 pořádá občanské sdružení Společnost pro kulturu a umění v Ostravě spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2006. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, Folklorní sdružení Ostrava, Komorní scéna Aréna, Lidová konzervatoř v Ostravě, Kulturní středisko Ostrava - Jih K-Trio, a Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě spolu se Střediskem volného času Korunka v Ostravě -Mar.Horách. Záštitu nad festivalem převzali primátor města Ostravy Aleš Zedník a senátorka Liana Janáčková.
Festival se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Folklorního sdružení ČR a městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih a Ostrava-Poruba. Sponzory akce jsou ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a KIMEX GROUP . Hlavním mediálním partnerem je Česká televize Ostrava a dalšími mediálními partnery Český rozhlas Ostrava, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, Mladá fronta dnes a Informační server www.borovice.cz.
Kromě již tradičních folklorních souborů z Ostravy (Hlubina, Hlubinka, Slezský soubor Heleny Salichové, Ševčík, Holúbek, cimbálová muzika Vojtek, dětská hudecká muzika Šlahorek spolu se romským folklorním souborem Oktava Ochto) se festivalu zúčastní soubor Břeclavánek, soubor Kysučan ze Slovenska, Legnica (Polsko), Da Cavsa do Povo de Ceira (Portugalsko), Rino´s Dance Troupe z ostrova Aitutaki (Polynésie) a soubor z Mexika.
Záběr z loňského ročníku festivalu
Záběr z loňského ročníku festivalu
Festival zahájí primátor města Ostravy v pondělí 18. srpna ve 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici, kde bude rovněž instalována výstava fotografií z minulých festivalových ročníků z archivu známého ostravského fotografa Františka Řezníčka. (Vernisáž v úterý 1. srpna ve 14.30 ve foyeru Nové radnice). Ostravané se potěší téhož dne v 16. hodin na Jiráskově náměstí v centru města pozvánkou na festival - vystoupením zúčastněných souborů. Slavnostní festivalový koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře, vystoupením zahraničních hostů festivalu.
Druhý festivalový den, úterý 15. srpna zahájí v 10.00 hod. vystoupením souborů v Ústavu sociální péče v Ostravě - Muglinově, Bude pokračovat v 17.00 hodin festivalovým programem na Mariánském náměstí v Ostravě - Mar.Horách a ve 20.00 hodin Večerem u cimbálu v areálu Benátky v Ostravě-Nové Vsi.
Ve středu 16. srpna patří festivalový program obvodu Ostrava-Jih. Dopoledne soubory vystoupí s Domovech důchodců Syllabova a Petruškova. Dále v odpoledních hodinách projde průvod od K-Tria pěší zónou k pódiu před budovu K-Tria, kde v 17.00 hodin, kde bude program zahájen.
Čtvrtý festivalový den patří městskému obvodu Ostrava-Poruba a vystoupení v Lázních Klimkovice.Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad ke krytému pódiu na Hlavní třídě a festivalový program začne opět v 17.00 hod. Ve 20.00 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Lázních Klimkovice. Závěrečný pátý festivalový den bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V 11.00 hodin projde festivalový průvod centrem Ostravy a programem na Jiráskově náměstí a v Husově sadu pozve na závěrečný festivalový koncert, který bude zahájen v 18.00 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře. Pro účinkující soubory je připraven i doprovodný program, jako vyjížďka na věž Nové radnice, návštěva Pivovaru Ostravar, Hornického muzea či Zoologické zahrady.
IX. ročník festivalu má také doprovodný festivalový program, který se uskuteční od středy 16. do pátku 18. srpna na Jiráskově náměstí v centru města, uspořádaný ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pod názvem Jarmark lidových řemesel. Od 10.00 do 17.00 hodin Jiráskovo náměstí zaplní stánky lidových řemeslníků, kteří budou předvádět ukázky práce. Představí se rovněž některé folklorní soubory a v odpoledních hodinách (17.00 - 18.00) bude koncertovat cimbálová muzika Vojtek a bude probíhat soutěž ve zpěvu lidových písní zpěváků z publika.
Pořadatelé věří, že připravené programy oživí letní atmosféru města a městských sídlišť a zpříjemní obyvatelům Ostravy letní dny a podvečery.

Zpracovala: Kateřina Macečková
ředitelka festivalu
tel. 728 103 742
e-mail: k.maceckova@atlas.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.08.2006 v 23:10 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA