HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XII. Mezinárodní folklorní festival PÍSEK 2006

Tisková zpráva
XII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL PÍSEK 2006
16. - 20. srpna 2006
Ve dnech 16. - 20. srpna 2006 se v Písku uskuteční XII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2006". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní soubor Písečan - občanské sdružení, Folklorní sdružení ČR a Jihočeské folklorní sdružení. Festival podporují Město Písek, Jihočeský kraj, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Festival bude zahájen hudebním podvečerem ve středu 16. 8. 2006 v Palackého sadech v Písku v 17:00 hodin koncertem Posádkové hudby Tábor a ve 20:00 hodin koncertem skupiny Docuku. Zahraniční soubory z Maďarska, Itálie, Irska, Izraele, Mexika a Portugalska se publiku představí poprvé ve čtvrtek, 17. srpna v 18:00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 18. srpna. Od 14:00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18:00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 11:00 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 19. srpna ve 14:00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 20. srpna 2006 ve 14:00 hod. na Městském ostrově.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Listy Písecka, Gimi televize, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Generálním sponzorem festivalu je společnost KOČÍ / Radost dobře stavět, hlavními sponzory SWIETELSKY a A.S.E.I. Významnými partnery jsou také ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Hasičská vzájemná pojišťovna České Budějovice a další.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Pavel Brůžek, ředitel festivalu
tel. 602 646 261
E-mail: p.bruzek@swietelsky.cz
Mezinárodní folklorní festival Písek
Záběr z loňského ročníku festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.08.2006 v 23:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA