HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy

TISKOVÁ ZPRÁVA: U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy
U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie a pohádky z obou stran Šumavy, kanálem popluje znovu dříví. V neděli 13. srpna to bude jedno z letošních vyvrcholení projektu folklorního sdružení Libín-S Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.
Již ve dvanáct hodin se rozezpívá a roztančí folklorní soubor Libín-S, začne setkání s folklorem v malém amfiteátru nedaleko expozice KANÁL EXPO na Jeleních Vrších. Určitě bude možné se setkat s lidovými řemeslníky.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Setkání s pohádkami z obou stran Šumavy se bude konat v krásném romantickém koutě u horního portálu plavebního kanálu - ty budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory od jedné hodiny po poledni.
Libín - S, folklorní sdružení
Ve dvě hodiny začne setkání s plavením dříví. Klády a polena poplují od myslivny na Jeleních Vrších k potoku Hučice vzdálenému zhruba 1,5 kilometru.
Libín - S, folklorní sdružení
Kdyby náhodou nevyšlo počasí, bude se zpívat a tancovat ve stodole domu č.p. 13, tedy v prostorech výstavy KANÁL EXPO, pohádky se budou vyprávět v hospůdce na Jeleních Vrších - možná tam hospodská bude muset nadále louži po vodníkovi Žbluňkalovi, ono se jí to nebude a nebude dařit, vždyť přesně tak to je v jedné z pohádek, které zazní. A plavení? Plavit se bude v každém počasí, vždyť plavci z Jeleních Vrchů - lesníci z lesní správy Plešný Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava nejsou z cukru! Ale podle předpovědi by v neděli měl být jen občasný lehký deštík, žádný déšť.
Folklorní sdružení Libín-S připravuje projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu v letošním roce již po páté. Spoluorganizátory projektu jsou rakouský Tourismusverband Böhmerwald, spolek SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, projekt nalezl finanční podporu Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, snad i Evropské unie, partnery projektu jsou Ministerstvo kultury ČR, Jihočeské folklorní sdružení, země Horní Rakousko, Euroregion Šumava, Petr Uhlík - vodohospodářské stavby, Město Prachatice, Lesostavby Třeboň, Vodohospodářské stavby s.r.o., Jiří Borovka - STAMA, Jaroslav Pokrývka Benešov nad Černou, PROGES s.r.o. České Budějovice, Lesy České republiky, s.p. a hotel Maxant Frymburk.
Dalším bodem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude lesní mše svatá u Rosenauerovy kapličky v místě křížení plavebního kanálu s Jezerním potokem vytékajícím z tajemného Plešného jezera. Připravuje ji Římsko-katolická farnost Želnava spolu s folklorním sdružením Libín-S, o spolupráci byl požádán i Premonstrátský klášter Schlägl. Mše bude slavena v sobotu 19. srpna od 14:00 hodin. Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů pěšky či na kole - cca 2,5 km. V případě Vašeho zájmu zašleme potřebné množství pěkných plakátů zvoucích na mši.
Libín - S, folklorní sdružení
Jak se dostanete na Jelení Vrchy?

Od Nové Pece : za mostem jeďte přes první křižovatku přímo, na další před železničním přejezdem zahněte vpravo. Po asfaltové silničce s omezenou rychlostí na 20 km/hod. dojedete až na Jelení Vrchy. Vjezd je povolen pro osobní automobily, motocykly, cyklisty. Pro vjezd autobusu je třeba si obstarat povolení k vjezdu, které vydává obecní úřad Nová Pec. Respektujte omezení rychlosti, silnička je úzká s prudkými nepřehlednými oblouky, provoz je obousměrný. Na křižovatce zahněte vpravo přes mostek přes plavební kanál stoupáním na parkoviště v blízkosti tunelu. Zde zaparkujte. Dále se vydejte pěšky či na kole zpět na křižovatku u mostku přes kanál, zde vpravo.

Ukázky plavení dříví začínají obvykle pod lesovnou na okraji lesa, v těsné blízkosti křižovatky je expozice o Schwarzenberském plavebním kanálu KANAL EXPO i ve vybraných termínech kulturní programy.

Pohádky se ve vybraných termínech vyprávějí u horního portálu tunelu. K němu se dostanete pěšky či na kole z horního konce parkoviště vlevo po lesní asfaltové silničce po modré turistické značce nebo po neznačené pěšině od dolního portálu tunelu. POZOR! Dejte pozor na děti na této pěšině u horního portálu tunelu, je zde možnost pádu!

Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů podél Schwarzenberského plavebního kanálu pěšky či na kole - cca 2,5 km.

Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442
fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.08.2006 v 22:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA