HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XVI. Mezinárodní folklorní festival IOV ŠUMPERK 2006

Tisková zpráva
XVI. Mezinárodní folklorní festival IOV ŠUMPERK 2006
Šumperk, 16. - 21. srpna 2006
Ve dnech 16. - 21. srpna 2006 se koná v severomoravském městě Šumperku XVI. Mezinárodní folklorní festival. V šesti festivalových dnech se občanům a návštěvníkům města Šumperka, ale i dalších měst a obcí, představí 7 souborů z České republiky, ale také soubory z Polska, Slovenska, Maďarska, Lotyšska, Belgie, 2 kolektivy Srbska, dále soubory Cookových ostrovů, Alžírska, Toga, Peru a Indonésie.
Prvním představením festivalu bude ve středu 16. srpna v 18 hodin Visegrádský podvečer na malé scéně.
Čtvrteční program bude tradičně věnován Oblastním dožínkám. V dopoledních hodinách budou na malé scéně vyhrávat slovenské a maďarské cimbálové muziky. Program pak pokračuje v 15,30 dožínkovým průvodem a předáváním dožínkových věnců, na který navazuje program na pódiu "Park u sovy". Závěr programu bude patřit dechovým hudbám.
V pátek odpoledne se svými programy představí dětské folklorní soubory v pořadu "Málo nás, pojďte všichni mezi nás". V 18,30 hodin se v Letním divadle představí v programu "Vítejte u nás" zahraniční účastníci festivalu. Večer bude zakončen ohňostrojem ve 22,30 hod.
Hlavním festivalovým dnem je sobota. Účastníci festivalu budou v 10,00 hodin přivítáni před radnicí a poté projdou ulicemi pěší zóny s pořadem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Až pudeš do světa, zastav se!" přivítá návštěvníky festivalu přehlídkou domácích i zahraničních souborů v 17,00 hodin v letním kině, po které bude následovat lidová veselice.
Písně a tance v podání českých a moravských folklorních souborů uvidí a uslyší návštěvníci pořadu "Čí só hode - naše" na malé scéně v 10,00 hodin. Účastníci festivalu se s diváky rozloučí společným vystoupením "Leť písničko, leť!" v 16,30 hodin na scéně Letního divadla.
Mezinárodní folklorní festival I.O.V. Šumperk
Obrazová pozvánka z loňského ročníku
Mezinárodní folklorní festival I.O.V. Šumperk
2005
Pořadateli festivalu jsou Město Šumperk, Folklorní sdružení ČR a Sdružení přátel folkloru Severní Hané za spolupráce Ministerstva kultury ČR a Olomouckého kraje.
Záštitu nad festivalem přijali Petr Krill, poslanec Parlamentu ČR a Ivan Kosatík, hejtman Olomouckého kraje.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz .
Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Marta Navrátilová - údržba zeleně Šumperk, Metra Šumperk, s.r.o., Ekozis, spol. s r.o. Zábřeh, Jiří Rýznar-řezník-uzenář, MDD s.r.o. Libina, Pivovar Holba Hanušovice, Severomoravská plynárenská a.s., ASD SOFTWARE s.r.o. Šumperk, Maregs s.r.o. Šumperk, FORTEX-AGS, a.s. Šumperk, Renault s.r.o. - auto Kubíček Šumperk, Ford Autex centrum s.r.o. Šumperk, Dubická a.s. Dubicko, Palomo Loštice, Úsovsko Klopina, Lesy Ruda, Desná Velké Losiny, Olma Olomouc, VÚLV Šumperk, Klein a Blažek Štíty, Cembrit Šumperk, Pekárny Vašíček Zábřeh, PPP Šumperk, Večeř Leština, AW Loštice a řada dalších.

Podle podkladů pořadatele zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: Libuše Drtilová, ředitelka festivalu
tel: 604 978 017
e-mail: drtilova@mybox.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.08.2006 v 20:36 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA