HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura
Turistické možnosti
Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Sólista Národního divadla na Slováckých slavnostech

TISKOVÁ ZPRÁVA
Na zahajovacím večírku Slováckých slavností vína a otevřených památek zazpívá sólista Národního divadla pan Luděk Vele
Slovácko a pražské Národní divadlo mají k sobě blízko. Po roce to opět potvrdí slavnostní zahajovací večírek letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek, na kterém zazpívá sólista opery Národního divadla v Praze pan Luděk Vele. Slavnostní ceremoniál, při kterém se snoubí operní klasika a slovácký folklor, budou hostit reprezentativní prostory uherskohradišťské Reduty v pátek 8. září 2006.
Luděk Vele je milovníkům vážné hudby známý především díky mistrovsky propracovanému Vodníkovi, Kecalovi a Leporellovi. Jako sólista opery Národního divadla však nastudoval také Palouckého v Hubičce, Kolenatého ve Věci Makropulos, Filipa v Donu Carlosovi, Collina v Bohémě, Lorenza v Romeovi a Julii, Revírníka v Příhodách lišky Bystroušky, Sparafucila v Rigolettovi, Zunigu v Carmen, Volframa Olbramoviče v Braniborech v Čechách, Marbuela v Čertovi a Káče nebo Knížete z Bouillonu v Adrianě Lecouvreur. Za role Chrudoše v Libuši a Straussova barona Ochse v Růžovém kavalírovi byl oceněn Cenami Thálie 1995 a 1996.
"Jsme rádi, že členové Národního divadla opět přijali naše pozvání a utvrdili tak pevný vztah této prestižní činoherní, operní i baletní scény se Slováckem, ze kterého pochází také jeden ze základních kamenů Národního divadla. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že toto propojení nebude jen symbolické. Závěrečnou píseň svého vystoupení by totiž měl pan Luděk Vele odzpívat za doprovodu uherskohradišťské cimbálové muziky Jaroslava Čecha," řekl manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek PhDr. Jaroslav Zapletal.
"Ke Slovácku a především k Uherskému Hradišti máme velmi vřelý vztah. I v dnešní době jsme totiž svědky toho, že se zde rodí stále nové kulturní formy, které společně s bohatou folklorní tradicí velmi výrazně obohacují kulturní dědictví našeho národa. O to více nás těší, že se zde najdou také mecenáši, kteří nemalými částkami podporují kulturu nejen na lokální, ale také celorepublikové úrovni," uvedla Helena Krausová, tisková mluvčí Národního divadla a připomněla, že již třetím rokem je mecenášem Národního divadla právě uherskohradišťská společnost SYNOT LOTTO, a. s.
Slavnostní zahajovací večírek je určen pozvaným hostům. Starostové a místostarostové pořádajících měst a obcí, zástupci jednotlivých mikroregionů, sponzoři a podporovatelé, významní hosté a novináři tak slavnostním přípitkem odstartují již čtvrtý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, které hostí Uherské Hradiště druhý zářijový víkend.

Michal Dvouletý, Uherské Hradiště 10. srpna 2006

Kontakt: Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.08.2006 v 20:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA