HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Lužičtí Srbové budou tančit

Lužickosrbský národní soubor písní a tanců Wudwor 2. a 3. září 2006 v Tišnově a v Předklášteří
Ve dnech 2. a 3. září 2006 uvítáme v Tišnově a v Předklášteří zcela mimořádnou návštěvu. Přijede lužickosrbský národní soubor písní a tanců Wudwor, čelný a renomovaný nositel lidových tradic tohoto neobyčejně houževnatého malého slovanského národa. Lidová hudba a tanec sdílely v plné míře dramatické osudy Lužických Srbů, ale zároveň se staly i pilířem národního uvědomění, kulturní osobitosti a společenského uplatnění. Třicet členů souboru Wudwor v tanečních krojích předvede hodinový program tance a zpěvu, kterým seznámí naše publikum s touto částí lidové a národní lužickosrbské kultury. Vystoupením obohatí mezinárodní výstavu Lužičtí Srbové v Německu, která probíhá za zájmu odborníků a veřejnosti v Podhoráckém muzeu v Předklášteří.
Vystoupení Wudworu se bude konat v sobotu 2. září v 18.00 hodin v sále tišnovského kina Svratka, v neděli 3. září pak na Náměstí 5. května v Předklášteří ve 14.00 hodin, v případě nepříznivého počasí ve společenském sále obecního úřadu tamtéž.
Pořadateli akce jsou Muzeum Brněnska, Svaz Lužických Srbů Domowina, Město Tišnov, Obec Předklášteří a Základní umělecká škola v Tišnově, kteří Vás srdečně zvou na nevšední poslech a podívanou.

Irena Ochrymčuková
podhoracke-muzeum@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Předklášteří
Zveřejněno 11.08.2006 v 17:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA