HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpráva organizačního výboru Slováckých slavností

TISKOVÁ ZPRÁVA Slovácké slavnosti vína a otevřených památek - Organizační výbor pracuje na plné obrátky, říká Květoslav Tichavský
Přesně 27 dnů zbývá do okamžiku, kdy se Uherské Hradiště promění v jedno velké pódium, jež jako magnet přitáhne do královského města milovníky slováckého folkloru a dobrého vína. Zda-li je na tento nápor slovácká metropole připravena a co je pravdy na tom, že již teď se zároveň připravuji dokonce již příští ročník slavností jsme se zeptali předsedy přípravného výboru slavností a hradišťského místostarosty Květoslava Tichavského.
Letošní ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek je již doslova za dveřmi. Jste jako šéf přípravného výboru spokojený se současným stavem připravenosti akce?
Se současným stavem příprav jsem spokojen. Organizační výbor pracuje na plné obrátky od začátku tohoto roku. Po zkušenostech z minulých let řešíme problémy již s jistou dávkou zkušeností a taky vstřícností jednotlivých účastníků, to je mikroregionů, jednotlivců i souborů a zejména zájmem všech o tuto akci.
Unese Uherské Hradiště nápor až několik desítek tisíc návštěvníků? Bude co jíst, pít, bude kam jít na záchod?
Věříme že ano. Oslovujeme všechny provozovatele restauračních zařízení ve městě, aby se připravili na zvýšený nápor turistů o víkendu 9. a 10. září. Oproti minulému roku zajišťujeme také občerstvovatele v širším rozsahu z mimohradišťských poskytovatelů těchto služeb. Rozšířili jsme počet mobilních WC na dvojnásobek loňské kapacity.
Plánují se nějaké speciální dopravní omezení? Jak to bude s parkováním ve městě?
Žádná výrazná omezení dopravy se neplánují. Zvažujeme uzavření Masarykova náměstí po dobu konání průvodu do doby, než začne hlavní program ve Smetanových sadech. Po výborných zkušenostech z minulých let spolupracujeme úzce s dopravním inspektorátem Policie ČR a Městskou policii. Parkování bude možné i v prostoru kasáren, první nádvoří pro autobusy a náměstí u vzdělávací zóny pro osobní automobily budou také k dispozici.
Festivalová nabídka nejen na Slovácku je rok od roku čím dál více bohatší. Proč by podle vás měli hosté přijet právě na slavnosti do Hradiště?
Tato mimořádná akce bude jistě lákat čím dal víc účastníků nejen z nejbližšího okolí, ale i z celé republiky. Místní chtějí především vidět svou obec v rámci mikroregionu v tom nejlepším . Také se snaží to nejlepší nabídnout. Lidé ze vzdáleného okolí bude lákat především pestrá nabídka krojů a pochutin tohoto regionu. V neposlední řadě je láká i výborná muzika a posezení ve vinných sklípcích. Máme informace, že několik cestovních kanceláří nabízí dvoudenní pobyt na slavnostech jako produkt pro turisty. Každým rokem se snažíme program rozšířit a obohatit právě pro zájemce o folklor, památky, vína a dobrého jídla. Tentokrát bude pestrý program připraven i na neděli.
Slovácké slavnosti však nejsou jenom o víně a folkloru, ale jsou také o otevřených památkách. Jak se snoubí tyto dva společné jmenovatele akce, která si získává na čím dál větší popularitu?
Skutečně Slovácké slavnosti vína a památek nejsou jen o víně, ale především o památkách. V jednotlivých památkových objektech je k vidění veškerá nádhera krojů a pestrost muzik. Památky jsou otevřeny nejen v sobotu, ale i v neděli, kdy plánujeme do památkových objektů i vhodné kulturní programy, které zatraktivní návštěvnost konkrétních historických památek ve městě. Vhodně se podařilo spojit historii, množství památek, pestrost krojů, výbornou muziku i um pořadatelů a chuť spolupracovat navzájem. Slováckých slavností vína se účastní přes 40 obcí a měst. Vznikla tradice, která se jistě zapíše významně do kulturního dění celého Slovácka.
Ještě ani nezačal letošní čtvrtý ročník a podle mých informací se již připravuje jubilejní pátý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek. Proč tak velké přípravy?
Pátý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek pojímáme jako významnou součást oslav 750 let založení města, které budou probíhat v příštím roce. Vedlo nás to i k podání žádosti uskutečnit národní zahájení Dnů evropského dědictví právě v Uherském Hradišti. S žádostí jsme uspěli a můžeme tak do Uherského Hradiště pozvat na toto národní zahájení vzácné hosty z celé republiky.

Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.08.2006 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA