HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mirkroregiony zvou na Slovácké slavnosti také partnerská města, zájem je až nečekaný

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou doslova magnetem pro turisty nejen ze všech koutů České republiky, ale také zahraničí. Příkladem může být enormně velký zájem německého města Tönisvorst, které má dlouhodobou vazbu se Starým Městem, centrální obcí Mikroregionu Staroměstsko.
TISKOVÁ ZPRÁVA
Mikroregiony zvou na slavnosti také partnerská města, zájem je až nečekaný.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
"Jsme rádi, že naše partnerské město přijalo naše pozvání a že do Starého Města zavítají jeho zástupci právě v okamžiku, kdy se konají Slovácké slavnosti vína a otevřených památek. Jsem přesvědčen, že se právě na této akci ukáže krása a bohatství našeho regionu v plné šíři," řekl Josef Bazala, místostarosta Starého Města a člen správní rady Mikroregionu Staroměstsko. Podle jeho slov je v tuto chvíli potvrzeno celkem 46 zahraničních hostů, o které se město náležitě postará.
V sobotu 9. září 2006 tak mimo jiné budou moci zhlédnout mimo jiné prezentaci Mikroregionu Staroměstsko, která začne v 10.30 hodin na nádvoří pod Starou radnicí v Uherském Hradišti. V téměř šestihodinovém programu se postupně představí folklorní skupiny z devíti obcí mikroregionu, které doplní prezentace gastronomické a rukodělné dovednosti lidí z několika dalších obcí. Staroměstsko je totiž se svými 19 členskými obcemi největším mikroregionem na Slovácku.
Hostům z německého města Tönisvorst, ale samozřejmě také všem ostatním, nejdříve zahraje Staroměstská kapela, na kterou naváže vystoupení folklorního souboru Kalina a cimbálové muziky Stanislava Gabriela z Babic. Ještě dopoledne vystoupí děti ze základní školy Zlechov a folklorní soubor Dolina ze Starého Města, který letos slaví významné výročí. Letos je to totiž přesně padesát let, co byla Dolina ve Starém Městě založena.
Nádvoří pod Starou radnicí pak v postupném sledu obohatí svým vystoupením také folklorní soubor Pentla z Boršic, dechové hudby Boršičanka a Nedakoňanka, nebude chybět také taneční program Dolinečky ze Starého Města a Lúčky z Kudlovic. Zazpívat přijdou mužské pěvecké sbory z Nedakonic, Tupes a Kudlovic. Vinařskou obec Polešovice bude reprezentovat cimbálová muzika Kapka a ženský sbor Drmolice. Závěrečné defilé pak bude patřit krojované chase a Ženáčům z Nedakonic.
Atmosféru slováckého jarmarku pak doplní stánky s výrobky lidových a uměleckých řemesel a gastronomickými specialitami. Nebudou tak chybět klobásy, koláčky, burčák, víno, slivovice, umělecká keramika a podobně.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.08.2006 v 18:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA