HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VII. Mezinárodní folklorní festival FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2006

Tisková zpráva VII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI 2006 25. a 26. srpna 2006
Stává se již tradicí, že poslední srpnové dny patří ve Frenštátě pod Radhoštěm folkloru. Mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti bude od pátku 25. do soboty 26. srpna 2006 hostit sedmnáct folklorních souborů, které vystoupí na frenštátském náměstí.
Frenštátské slavnosti
Festival bude zahájen v pátek 25. srpna v 16,30 hodin pořady "Aj my malí" a "Tančíme pro radost". Hlavním programovým dnem je sobota. Záplavu krojů, tance, hudby a zpěvu otevře krojovaný průvod městem v 11 hodin. V pěti dalších pořadech se na frenštátském náměstí představí dětské folklorní soubory CM Holubjanka - Frenštát pod Radhoštěm, Dolinečka - Staré Město, Iskérka - Brno, Jackové - Jablunkov a Malý Sedmikvítek - Frenštát pod Radhoštěm. Z dospělých souborů budou účinkovat Gorole - Mosty u Jablunkova, Hanák - Troubky, Javorník - Nový Jičín, Kohútek - Bánov, Radhošť - Trojanovice a Sedmikvítek - Frenštát pod Radhoštěm. Ze zahraničí pořadatelé přivítají soubory Kalinka - Rusko, Muffrina - Itálie, Tjendo el Azar - Kolumbie, Turiec - Slovensko a Uzorica - Rusko. Součástí slavností bude také lidový jarmark s ukázkou lidových řemesel a výrobků.
Pořadateli festivalu jsou Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské folklorní sdružení, Valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek a Dům dětí a mládeže Astra. Záštitu nad slavnostmi převzali předseda vlády ČR Mirek Topolánek a senátor Senátu Parlamentu ČR Milan Bureš.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Významnými partnery jsou také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a ostatní sponzoři.

Zpracovala: Jana Šamánková

Kontakt: ValFos, Bartošky 583, Frenštát p.R.
Mgr.Jana Šamánková, ředitelka festivalu
Tel.: 556 836 580, Mobil: 732 513 144
E-mail: j.samankova@astrafren.cz
Frenštátské slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 22.08.2006 v 19:23 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA