HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Javoráček v Písku, Javor v Lomnici

Víkend 18. a 19. srpna 2006 se soubory Javor a Javoráček
Doba prázdnin a dovolených dává pochopitelně zelenou času trávenému s rodinou a tak se většina amatérských spolků a souborů potýká s problémy, zda se vůbec sejde alespoň skupina schopná dát dohromady nějaký program. U nás tomu není jinak a proto se v tomto ročním období účastníme akcí, které jsou předem plánovány a počítáme s nimi při rozvržení svých rodinných dovolených a dětských táborů (někdy to taky nevyjde!). Některá vystoupení jsme z těchto důvodů nuceni odmítnout, ale nedá se nic dělat.
Festival v Bavorsku jsme absolvovali 21. - 23. července, 13. srpna jsme byli hosty na Dni zdravého života v Bad Grosspertholzu - Faseldorfu a další v řadě plánovaných termínů byly 18. a 19. srpen.
V pátek se Javoráček účastnil Mezinárodního folklorního festivalu v Písku, kterého se vedle domácích souborů účastnily také zahraniční hosté z Irska, Itálie, Izraele, Maďarska, Mexika, Rakouska a Portugalska
Dětem bylo věnováno právě páteční odpoledne a své programy předvedly v Palackého sadech. Představilo se celkem 6 dětských souborů. Lomničtí javoráčci si svá pásma Hajha husy a Líto, líto užívali a bylo to na jejich projevu vidět. Se zájmem pak sledovali programy ostatních souborů.
Javor, folklorní soubor
Javor, folklorní soubor
Myslím, že se nám v Písku všem líbilo. Prošli jsme si historickou část města, ochutnali píseckou zmrzlinu a vše podtrhl příjemný kulturní zážitek. Všechny děti vzorně reprezentovaly nejen Javoráček a Lomnici, ale také své rodiny, bez jejichž podpory (tentokrát hlavně řidičských průkazů) bychom se do Písku nedopravili.
Javor, folklorní soubor
Javor v Písku
Javor, folklorní soubor
V sobotu dopoledne se na domácí půdě v Lomnici sešel pro změnu dospělý Javor. Za pravého poledne jsme vystupovali na úvod 1. Mezinárodního festivalu dechových hudeb a snad právě proto, že někteří z nás právě dorazili z dovolené (nebo si na pár hodin odběhli z dovolené) nebo po nemoci, jsme se do téměř hodinového programu pustili s opravdovým elánem. Ostatně i všechny dechové hudby ( Šumavanka, Jihočeští rodáci, Domažličanka, Lidečanka, Keramička, Cimbálová hudba L. Pavluše), které se představily publiku si své koncerty užívaly. Nám nejbližší byla asi Domažličanka - rozhodně mají prim v povolání svých zpěváků - kdo se může pochlubit, že s ním zpívají soudkyně a starosta obce? Z jiného soudku byla moravská cimbálovka!
Všem kdo přijeli a přišli bylo v Lomnici dobře a počasí nám také přálo, protože liják spustil s uklizením posledního hudebního nástroje!
Festival finančně podpořil jihočeský kraj.

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz
mbozovska@knih-lo.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 22.08.2006 v 22:08 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA