HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Frenštátské slavnosti 2006

Folklorní festival Frenštátské slavnosti 2006
Folklorní festival Frenštátské slavnosti 2006 byl zahájen v pátek 25. srpna. Bohužel, ačkoli meteorologové předpovídali, že na Moravě nezaprší, přívaly deště donutily pracovníky Městského kulturního střediska rychle zareagovat a zvolit tzv. mokrou variantu. Všechny soubory se přemístily do frenštátského kina, kde byl místostarostou města Frenštátu pod Radhoštěm, Hanušem Vítem festival slavnostně zahájen. Ten návštěvníkům představil také hosty festivalu: senátora Mgr.Milana Bureše, který nad slavnostmi převzal záštitu a předsedu FoS ČR Zdeňka Pšenicu.
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti
Sobotní ráno k nám bylo mnohem příznivější. Okolo desáté hodiny vyšlo sluníčko a slavnostní průvod městem mohl začít. Předvedly se dětské i dospělé soubory a velký ohlas mělo také vystoupení zahraničních účastníků z Kolumbie, Itálie a Slovenska. V nově zrekonstruovaných prostorách frenštátské radnice starosta města ing. Pavel Orlík přivítal zástupce jednotlivých souborů a hosty - premiéra ČR Ing. M. Topolánka, senátora Mgr. Milana Bureše a zástupce FoS Bohumila Hrubeše. Slavnosti pak pokračovaly ve svých programech až do večerních hodin a zakončeny byly lidovou veselicí na náměstí.
Frenštátské slavnosti
Frenštátské slavnosti

Za MěKS Romana Stejskalová
frenstat.noviny@mufrenstat.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Frenštátské slavnosti
Zveřejněno 27.08.2006 v 22:56 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA