HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zhodnocení Sochových slavností 2006

V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem.
SNS
V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem. Počasí přálo a přilákalo mnoho diváků. Však také bylo co nabídnout: po recepci v Obecním domě pro sponzory a zástupce vystupujících souborů, položení kytičky k pamětní desce Vincence Sochy, vyšel průvod, doprovázený zpěvem a tancem, přes vesnici do přírodního areálu slavností u místní školy.
Po zahájení ředitelkou slavností Růženou Kopčákovou a garanty akce panem Petrem Rafajem a panem Iljou Rackem začínaly jako obvykle dětské soubory programem "Malí velcí tanečníci, muzikanti a zpěváčci", který připravila Markéta Velká. Vystoupil Valášek z Kozlovic, Hurčanek z Palkovic, Kyjovanek z Kyjova, Holúbek z Ostravy, CM Šidla z Frýdku-Místku a Malý Grunik z Ostravice. V odpoledním pořadu dospělých souborů "Po zahrádce chodila", připravený Yvonou Voráčovou, vystoupil Grunik z Ostravice a CM Vojtek z Ostravy, Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda z Kozlovic, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Hlubina z Ostravy. Po krátké pauze proběhl medailón místního souboru Pilky u příležitosti 70. let od jeho založení s krátkým poděkováním a předáním kytiček. Je obdivuhodné, jak jim to v jejich věku stále lépe tančí a zpívá...
Po setmění v areálu zcela zaplněném diváky pak všichni sledovali nádherné zakončení celých slavností program "Veselé dovednosti", se kterým přijel VUS Ondráš z Brna. Diváci provokovali potleskem soubor k dalším přídavkům a prodlužovali krásný umělecký zážitek z jejich koncertu. Ale vše má svůj konec a tím byl na letošním ročníku slavnostní ohňostroj. Pak již pokračovala volná zábava při cimbálových muzikách až do rána bílého.
Je nutno poznamenat, že pořadatelé opravdu připravili hodnotný program a taky domácí zázemí všem zúčastněným v podobě domácích koláčů, cukroví, srnčího guláše, placek, grilovaných mas a dalších dobrot. Za to všechno patří poděkování všem realizátorům akce, tvůrcům pořadů, spolupořadatelům, partnerům a sponzorům a taky garantům akce: pánům poslancům Petru Rafajovi, Jiřímu Carbolovi, Iljovi Rackovi. Poděkování taky míří studiu VEMORI za kompletní zdokumentování pořadů a hlavně panu Vincenci Sochovi, že se opět postaral o krásné počasí, protože ještě v pátek to vypadalo pod zataženou a deštivou oblohou děsivě.

Růžena Kopčáková
ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.08.2006 v 23:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA