HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zhodnocení Sochových slavností 2006

V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem.
Sochovy národopisné slavnosti
V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem. Počasí přálo a přilákalo mnoho diváků. Však také bylo co nabídnout: po recepci v Obecním domě pro sponzory a zástupce vystupujících souborů, položení kytičky k pamětní desce Vincence Sochy, vyšel průvod, doprovázený zpěvem a tancem, přes vesnici do přírodního areálu slavností u místní školy.
Po zahájení ředitelkou slavností Růženou Kopčákovou a garanty akce panem Petrem Rafajem a panem Iljou Rackem začínaly jako obvykle dětské soubory programem "Malí velcí tanečníci, muzikanti a zpěváčci", který připravila Markéta Velká. Vystoupil Valášek z Kozlovic, Hurčanek z Palkovic, Kyjovanek z Kyjova, Holúbek z Ostravy, CM Šidla z Frýdku-Místku a Malý Grunik z Ostravice. V odpoledním pořadu dospělých souborů "Po zahrádce chodila", připravený Yvonou Voráčovou, vystoupil Grunik z Ostravice a CM Vojtek z Ostravy, Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda z Kozlovic, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Hlubina z Ostravy. Po krátké pauze proběhl medailón místního souboru Pilky u příležitosti 70. let od jeho založení s krátkým poděkováním a předáním kytiček. Je obdivuhodné, jak jim to v jejich věku stále lépe tančí a zpívá...
Po setmění v areálu zcela zaplněném diváky pak všichni sledovali nádherné zakončení celých slavností program "Veselé dovednosti", se kterým přijel VUS Ondráš z Brna. Diváci provokovali potleskem soubor k dalším přídavkům a prodlužovali krásný umělecký zážitek z jejich koncertu. Ale vše má svůj konec a tím byl na letošním ročníku slavnostní ohňostroj. Pak již pokračovala volná zábava při cimbálových muzikách až do rána bílého.
Je nutno poznamenat, že pořadatelé opravdu připravili hodnotný program a taky domácí zázemí všem zúčastněným v podobě domácích koláčů, cukroví, srnčího guláše, placek, grilovaných mas a dalších dobrot. Za to všechno patří poděkování všem realizátorům akce, tvůrcům pořadů, spolupořadatelům, partnerům a sponzorům a taky garantům akce: pánům poslancům Petru Rafajovi, Jiřímu Carbolovi, Iljovi Rackovi. Poděkování taky míří studiu VEMORI za kompletní zdokumentování pořadů a hlavně panu Vincenci Sochovi, že se opět postaral o krásné počasí, protože ještě v pátek to vypadalo pod zataženou a deštivou oblohou děsivě.

Růžena Kopčáková
ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.08.2006 v 23:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA