HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zhodnocení Sochových slavností 2006

V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem.
Sochovy národopisné slavnosti
V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem. Počasí přálo a přilákalo mnoho diváků. Však také bylo co nabídnout: po recepci v Obecním domě pro sponzory a zástupce vystupujících souborů, položení kytičky k pamětní desce Vincence Sochy, vyšel průvod, doprovázený zpěvem a tancem, přes vesnici do přírodního areálu slavností u místní školy.
Po zahájení ředitelkou slavností Růženou Kopčákovou a garanty akce panem Petrem Rafajem a panem Iljou Rackem začínaly jako obvykle dětské soubory programem "Malí velcí tanečníci, muzikanti a zpěváčci", který připravila Markéta Velká. Vystoupil Valášek z Kozlovic, Hurčanek z Palkovic, Kyjovanek z Kyjova, Holúbek z Ostravy, CM Šidla z Frýdku-Místku a Malý Grunik z Ostravice. V odpoledním pořadu dospělých souborů "Po zahrádce chodila", připravený Yvonou Voráčovou, vystoupil Grunik z Ostravice a CM Vojtek z Ostravy, Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda z Kozlovic, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Hlubina z Ostravy. Po krátké pauze proběhl medailón místního souboru Pilky u příležitosti 70. let od jeho založení s krátkým poděkováním a předáním kytiček. Je obdivuhodné, jak jim to v jejich věku stále lépe tančí a zpívá...
Po setmění v areálu zcela zaplněném diváky pak všichni sledovali nádherné zakončení celých slavností program "Veselé dovednosti", se kterým přijel VUS Ondráš z Brna. Diváci provokovali potleskem soubor k dalším přídavkům a prodlužovali krásný umělecký zážitek z jejich koncertu. Ale vše má svůj konec a tím byl na letošním ročníku slavnostní ohňostroj. Pak již pokračovala volná zábava při cimbálových muzikách až do rána bílého.
Je nutno poznamenat, že pořadatelé opravdu připravili hodnotný program a taky domácí zázemí všem zúčastněným v podobě domácích koláčů, cukroví, srnčího guláše, placek, grilovaných mas a dalších dobrot. Za to všechno patří poděkování všem realizátorům akce, tvůrcům pořadů, spolupořadatelům, partnerům a sponzorům a taky garantům akce: pánům poslancům Petru Rafajovi, Jiřímu Carbolovi, Iljovi Rackovi. Poděkování taky míří studiu VEMORI za kompletní zdokumentování pořadů a hlavně panu Vincenci Sochovi, že se opět postaral o krásné počasí, protože ještě v pátek to vypadalo pod zataženou a deštivou oblohou děsivě.

Růžena Kopčáková
ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.08.2006 v 23:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA