HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

První den MFF Pražský jarmark 2006

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL "PRAŽSKÝ JARMARK"
29.8. - 3.9. 2006 - Ovocný trh, Praha 1
Přestože počasí odpoledním vystoupením souborů příliš nepřálo, na Ovocném trhu v Praze 1 bylo stále plno. Prvním souborem, který se představil téměř šesti stovkám diváků byl z Mexika - FOLKLÓRICO DE OCCIDENTE. A pak již následovala vystoupení uralského IRENDEKU z Ruska, košické ČARNICE z Východního Slovenska, TEJIENDO EL AZAR z Kolumbie. Temperamentem zaujali tanečníci z rumunské DOINY, ale i SAIDAR VOIVODA z Bulharska a z pražského souboru ŠARVANCI.
V průběhu téměř čtyřhodinového maratonu se v hledišti a v přilehlých prostorách vystřídalo několik tisíc diváků, ale zastavovali se i kolemjdoucí návštěvníci Prahy a již zůstali. Zastavovali se i u řady stánků, kde nabízejí své výrobky lidoví řemeslníci z Čech, Moravy i ze Slovenska. Zájem byl o čerstvé těstové skalické trdelníky, produkty dráteníků - drotárů, perníkářů, dřevěné a skleněné produkty.
Se zájmem se setkalo v sousedství Stavovského divadla " pracoviště" slovenského sochaře Vladimíra Morávka, který během festivalu vyřeže - vytesá z vysokého a silného kmene sochu klauna, která bude po dohotovení umístěna v některém z parků v Praze1. Mnozí návštěvníci ochutnali kousky z čerstvě pečeného prasátka a zapíjeli výborným moravským vínem nebo českým pivem.
Večernímu slavnostnímu zahájení počasí přálo. Po slavnostních fanfárách pražských pozounerů přivítali téměř tisícovku návštěvníků významní představitelé. Patron letošního Mezinárodního festivalu Přemysl Sobotka, předseda Senátu ČR popřál divákům dobrou zábavu a účinkujícím z ČR i ze zahraničí úspěšná vystoupení, starosta Městské části Praha 1 Vladimír Vihan přivítal všechny na největším představení folklorních souborů v Praze. Jan Mužátko - ředitel pořádající firmy Bakare pozval návštěvníky na zajímavé doprovodné programy.
Předseda Folklorního sdružení ČR poděkoval za účast téměř tisícovce tanečníků, zpěváků a hudebníků z více než třicítky souborů a skupin z 12 zemí doslova z celého světa. A ocenil konkrétní podporu festivalu Hlavního města Prahy - jmenovitě primátora Pavla Béma, městské části Prahy l a řady sponzorů a mediálních partnerů.
A po krátkém zahajovacím ceremoniálu se již na jevišti představil s východoslovenskými tanci, písněmi a melodiemi košický soubor ČARNICA, TEJIENDO EL AZAR z druhého největšího kolumbijského města Medelinu a exotický soubor z jednoho z Cookových ostrovů AIUTAK z Pacifiku.
Ve středu 30.srpna pokračuje Pražský jarmark od 14. hodin krojovaným průvodem ulicemi a náměstími Prahy 1.

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Kontakty:
Vlasta Cibulová, m: 739 094 800, e-mail: vlasta.cibulova@adam.cz
FoS ČR: tel. 234621218
Zveřejněno 30.08.2006 v 14:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA