HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dobré zprávy o Folklorním magazínu

Od září letošního roku bude vysílán Folklorní magazín pravidelně dvakrát měsíčně na 2 programu a jeho stopáž bude 20 minut (dosud 15 minut). Tuto příznivou zprávu nám sdělila autorka pořadu Mgr. Marta Svozilová z Ostravského studia televize ČT.
První zářijový magazín se vysílá ve středu 7.9. 2006 od 18.30 na 2 programu ČT a opakovat v neděli 10.9. od 9.45 hodin. V tomto vydání bude ohlédnutí za Slavností pod Zvičinou v Lázních Bělohrad a navštívíme Morávku, kde lidé zachovávají staré tradice nejen co se jídla týče, ale i původní lidové architektury.
O 14 dnů později - tedy 21.9. navštívíme Salašnický den v Kozlovicích na Novojičínsku a představíme vám cimbálovou princeznu - 12letou Gabrielu Jílkovou z Hukvald.
V prvním říjnovém vysílání - tedy 5.10. přineseme reportáž z Dudáckého festivalu a představíme vám kováře Miloslava Trefance z Čínova u Klatov, který byl oceněn titulem - Nositel lidových tradic.

Dušan Macháček a Marta Svozilová

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 30.08.2006 v 14:31 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA