HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní Taneční dílna dětí v Praze

Projekt Mezinárodní tvůrčí dílny. Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Karlínský Dům dětí a mládeže hostí od neděle osm dětských tanečních párů, které se účastní projektu Mezinárodních tvůrčích dílen. Pod vedením zkušených lektorů se děti z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, které jsou ve svých zemích členy folklorních souborů, seznamují a učí tance z jednotlivých regionů. Na závěr vystoupí v sobotu 2. září 2006 s krátkým programem i na festivalu Pražský jarmark. Děti mají v Praze bohatý program, mimo náročné nácviky se seznamují i se zajímavostmi Prahy, navštívili zahajovací koncerty Pražského jarmarku, ale mají i čas pro svůj volný program.
Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Pan dr.Tazberík nám řekl své dojmy z návštěvy :
"Taneční dílna dětí je společný Česko-Slovenský mezinárodní projekt pro členy dětských folklorních souborů v rámci Dnů tradiční kultury.
Prvních pět ročníků se uskutečnilo vždy v začátkem září ve Vysokých Tatrách. Letos se dílna uskutečnila v tatranské Štrbě a na závěr tanečníci předvedli své nové tance na folklorní m festivalu v Kežmaroku. Jak jsem se osobně přesvědčil v Karlíně, náš český partner Folklorní sdružení připravilo výborné podmínky v Domě dětí a mládeže, lektoři jsou opravdu na vysoké úrovni a dětští tanečníci jsou spokojeni i se zájmovým programem. Děti, které se zde naučí nové tance a získají nové kamarády, se zúčastní v příštím roce Taneční dílny i ve Vysokých Tatrách, které organizuje naše Národné osvetové centrum a vystoupí na Mezinárodním festivalu v Luhačovicích."
Spolu s předsedou FoS Zdeňkem Pšenicou se shodli v tom, že tento projekt je výborným příkladem konkrétní spolupráce mezi Českou a Slovenskou republikou.
Na otázku Jak se mu líbí MMF Pražský jarmark dr. J.Tazberík řekl :
"Jsem překvapený, že uprostřed velkoměsta je možné uspořádat tak rozsáhlou akcí, jejíž hlavní náplní jsou vystoupení vynikajících folklorních souborů. A jsem rád, že se Pražanům i zahraničním návštěvníkům velmi líbí tance a melodie, které zde představují mladí ze slovenských souborů Čarnica a Sliačanka."

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zástupci pořádajících organizací Pražského jarmarku
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zveřejněno 31.08.2006 v 14:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA