HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní Taneční dílna dětí v Praze

Projekt Mezinárodní tvůrčí dílny. Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Karlínský Dům dětí a mládeže hostí od neděle osm dětských tanečních párů, které se účastní projektu Mezinárodních tvůrčích dílen. Pod vedením zkušených lektorů se děti z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, které jsou ve svých zemích členy folklorních souborů, seznamují a učí tance z jednotlivých regionů. Na závěr vystoupí v sobotu 2. září 2006 s krátkým programem i na festivalu Pražský jarmark. Děti mají v Praze bohatý program, mimo náročné nácviky se seznamují i se zajímavostmi Prahy, navštívili zahajovací koncerty Pražského jarmarku, ale mají i čas pro svůj volný program.
Účastníky taneční dílny navštívili i šéfové pořádajících organizací z ČR a SR - generální ředitel Národného osvetového centra Bratislava dr. Ján Tazberík a předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica.
Pan dr.Tazberík nám řekl své dojmy z návštěvy :
"Taneční dílna dětí je společný Česko-Slovenský mezinárodní projekt pro členy dětských folklorních souborů v rámci Dnů tradiční kultury.
Prvních pět ročníků se uskutečnilo vždy v začátkem září ve Vysokých Tatrách. Letos se dílna uskutečnila v tatranské Štrbě a na závěr tanečníci předvedli své nové tance na folklorní m festivalu v Kežmaroku. Jak jsem se osobně přesvědčil v Karlíně, náš český partner Folklorní sdružení připravilo výborné podmínky v Domě dětí a mládeže, lektoři jsou opravdu na vysoké úrovni a dětští tanečníci jsou spokojeni i se zájmovým programem. Děti, které se zde naučí nové tance a získají nové kamarády, se zúčastní v příštím roce Taneční dílny i ve Vysokých Tatrách, které organizuje naše Národné osvetové centrum a vystoupí na Mezinárodním festivalu v Luhačovicích."
Spolu s předsedou FoS Zdeňkem Pšenicou se shodli v tom, že tento projekt je výborným příkladem konkrétní spolupráce mezi Českou a Slovenskou republikou.
Na otázku Jak se mu líbí MMF Pražský jarmark dr. J.Tazberík řekl :
"Jsem překvapený, že uprostřed velkoměsta je možné uspořádat tak rozsáhlou akcí, jejíž hlavní náplní jsou vystoupení vynikajících folklorních souborů. A jsem rád, že se Pražanům i zahraničním návštěvníkům velmi líbí tance a melodie, které zde představují mladí ze slovenských souborů Čarnica a Sliačanka."

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zástupci pořádajících organizací Pražského jarmarku
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Zveřejněno 31.08.2006 v 14:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA