HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

TISKOVÁ ZPRÁVA Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou jen folklorním festivalem.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí svého druhu, na které se v dvoudenním programu představuje krása lidové kultury turistického regionu Slovácka v plné své kráse, rozmanitosti a zároveň ryzí čistotě a živelnosti.
Organizátorům slavností se totiž podařilo ojedinělým skloubením temperamentu slováckého folkloru, lahodnosti zdejšího vína i gastronomických specialit a otevřených objektů historických památek Uherského Hradiště vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, ve které vykvétá duch vinařské tradice, pestrost slováckých krojů, šikovnost lidových řemeslníků a tanečníků. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou "obyčejným" folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více jak čtyřiceti obcí a měst z okolí Uherského Hradiště.
To potvrzují i slova předsedy přípravného výboru slavností Květoslava Tichavského. "Již od začátku prosazujeme myšlenku, že nejde o prezentaci pouze jednoho města, ale celé oblasti Slovácka. Jde o přirozené spojení folkloru, lidových tradic a vína, které se odehrává na pozadí historických památek našeho města a poskytuje návštěvníkovi množství nezapomenutelných zážitků, které útočí na všechny jeho smysly krásou lidového kroje, melodičností slovácké písničky a nezaměnitelnou chutí zdejším gastronomických specialit," řekl Tichavský.
"Právě tím, že jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek postaveny na zájmu jednotlivých mikroregionů a obcí prezentovat se na této společné akci, jsou odlišné od ostatních velkých a dokonale zorganizovaných festivalů. Tato živelnost a nevázanost v projevech tradiční lidové kultury Slovácka jim však dává neopakovatelnou atmosféru," je přesvědčen PhDr. Jaroslav Zapletal, manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek.
To potrhují také etnografové ze Slováckého muzea. "Lidé si s otevřením hranic více začínají uvědomovat své kořeny, každá obec se chce prezentovat něčím vlastním, osobitým, co nemají jinde. Uchovávání tradic tak více začínáme vnímat jako projevy vlastní identity a měli bychom je považovat za zásadní, pokud chceme obstát v současném tlaku světové globalizace s projevy násilí a egoismu. Zájem veřejnosti o návštěvu výročních slavností, festivalů a podobných aktivit, jako jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti, a to nejen v roli diváků, ale především aktivních účastníků, reprezentující konkrétní obce regionu, jsou výrazem vztahu k tradicím a jasnou odpovědí," řekla PhDr. Romana Habartová, etnografa národopisného oddělení Slováckého muzea.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz
www.slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.09.2006 v 19:24 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA