HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

TISKOVÁ ZPRÁVA Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou jen folklorním festivalem.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí svého druhu, na které se v dvoudenním programu představuje krása lidové kultury turistického regionu Slovácka v plné své kráse, rozmanitosti a zároveň ryzí čistotě a živelnosti.
Organizátorům slavností se totiž podařilo ojedinělým skloubením temperamentu slováckého folkloru, lahodnosti zdejšího vína i gastronomických specialit a otevřených objektů historických památek Uherského Hradiště vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, ve které vykvétá duch vinařské tradice, pestrost slováckých krojů, šikovnost lidových řemeslníků a tanečníků. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nejsou "obyčejným" folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více jak čtyřiceti obcí a měst z okolí Uherského Hradiště.
To potvrzují i slova předsedy přípravného výboru slavností Květoslava Tichavského. "Již od začátku prosazujeme myšlenku, že nejde o prezentaci pouze jednoho města, ale celé oblasti Slovácka. Jde o přirozené spojení folkloru, lidových tradic a vína, které se odehrává na pozadí historických památek našeho města a poskytuje návštěvníkovi množství nezapomenutelných zážitků, které útočí na všechny jeho smysly krásou lidového kroje, melodičností slovácké písničky a nezaměnitelnou chutí zdejším gastronomických specialit," řekl Tichavský.
"Právě tím, že jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek postaveny na zájmu jednotlivých mikroregionů a obcí prezentovat se na této společné akci, jsou odlišné od ostatních velkých a dokonale zorganizovaných festivalů. Tato živelnost a nevázanost v projevech tradiční lidové kultury Slovácka jim však dává neopakovatelnou atmosféru," je přesvědčen PhDr. Jaroslav Zapletal, manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek.
To potrhují také etnografové ze Slováckého muzea. "Lidé si s otevřením hranic více začínají uvědomovat své kořeny, každá obec se chce prezentovat něčím vlastním, osobitým, co nemají jinde. Uchovávání tradic tak více začínáme vnímat jako projevy vlastní identity a měli bychom je považovat za zásadní, pokud chceme obstát v současném tlaku světové globalizace s projevy násilí a egoismu. Zájem veřejnosti o návštěvu výročních slavností, festivalů a podobných aktivit, jako jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti, a to nejen v roli diváků, ale především aktivních účastníků, reprezentující konkrétní obce regionu, jsou výrazem vztahu k tradicím a jasnou odpovědí," řekla PhDr. Romana Habartová, etnografa národopisného oddělení Slováckého muzea.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz
www.slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.09.2006 v 19:24 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA