HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Slovácký folklor si naši podporu zaslouží, říká Ivo Valenta

TISKOVÁ ZPRÁVA
Slovácký folklor si naši podporu zaslouží, říká Ivo Valenta
Každý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek potvrzuje rostoucí zájem regionu o tuto jedinečnou přehlídku folkloru na Slovácku. Uspořádat programově velmi bohaté dvoudenní slavnosti, kterých se zúčastní stovky krojovaných a desetitisíce návštěvníků, by však nebylo nikdy možné bez dostatečné finanční podpory.
Výjimečnost Slováckých slavností vína a otevřených památek potvrzuje i skutečnost, že nejvýznamnější a naprosto zásadní podpora této akce je pochází ze soukromého podnikatelského sektoru. Ivo Valenta stál před čtyřmi lety nejen u iniciování této oslavy vína a vinařské kultury, ale prostřednictvím Nadace Děti - kultura - sport, jejímž je zřizovatelem, trvale přispívá do rozpočtu slavností největší částkou. Letos stejně jako loni to byl jeden milion korun.
"Podnikatelský úspěch společností holdingu SYNOT, které jsou největšími sponzory Nadace Děti - kultura - sport, umožňuje, abychom cíleně podporovali prospěšné regionální aktivity. Projekty, které směřují k zachování lidových tradic a krásy slováckého folkloru, k tomu bezpochyby patří," vysvětlil důvody podpory slavností Ivo Valenta.
"Ze zkušeností ze světa vím, že je důležité, aby si každý region udržel i v dnešním moderním světě svoji kulturní originalitu. K tomu mohou přispět nejen tyto slavnosti, které jsou jednou z nejbohatších přehlídek folkloru a lidových tradic u nás, ale také práce s dětmi," dodal s tím, že také proto Nadace Děti - kultura - sport již potřetí vyhlásila dvoumilionový kulturní grant, díky kterému si mnoho folklorních a především dětských souborů bylo schopno pořídit nové kroje nebo realizovat další investici směřující právě k folklorní výchově dětí.
Přesto, že holding SYNOT a Nadace Děti - kultura - sport se během posledních několika let staly mecenáši mnoha významných institucí, z nichž bychom mohli jmenovat například Národní divadlo, Národní galerii, nadační fond Kapku naděje nebo Nadaci Terezy Maxové, se svojí podporou především směřuje do domácího regionu. "Stejně jako cenné sbírky Národní galerie či význam Národního divadla patří také folklorní dědictví Slovácka do rodinného stříbra České republiky. A proto si naši podporu zaslouží," dodal Ivo Valenta.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Doprovodná akce:
Veselí nad Moravou
Město Veselí nad Moravou a Městské kulturní středisko srdečně zvou na slavnostní koncert pořádaný u příležitosti 40. výročí Horňácké cimbálové muziky Martina Hrbáče 17. 9. 2006 v 17.00 hodin, kino Morava. Slovem provází Martin Prachař.
V programu se představí: Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče - současní muzikanti i ti, kteří pamatují začátky muziky Zpěváci Anna Kománková, František Okénka, Dušan a Luboš Holí, Martin Hrbáč, Jaroš Hrbáč, Jožka Kutný, Martin Prachař, Martin Zálesák, Jiří Micka. Starší taneční skupina souboru Velička, Mužský sbor z Hrubé Vrbky. Host Jan Rokyta.
Vstupné 50,- Kč
Koncert je pořádán jako doprovodná akce Dne otevřených dveří památek pořádaného v rámci Dnů evropského dědictví.
Současně proběhne 17. 9. 2006 od 14.00 do 17.00 v obřadní síň Městského úřadu ve Veselí nad Moravou výstava fotografií "Osobnosti folklóru na Veselsku"
Vernisáž 14.00 hod., zahraje Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče. Vstup volný.
Info: VrbaA@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.09.2006 v 21:26 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA