HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

7. Mezinárodní folkorní festival BABÍ LÉTO 2006

Tisková zpráva
7. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL BABÍ LÉTO 2006
13.- 17.září 2006 ve Valašském Meziříčí a okolí
Mezinárodní folklorní festival Babí léto
Ve dnech 13. až 17. září 2006 proběhne ve Valašském Meziříčí, v obci Bystřička a ve městě Kelč 7. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto 2006.
Pořadateli jsou Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, Valašský soubor písní a tanců Bača, Dětský folklórní soubor Ovečky, město Valašské Meziříčí a Folklórní sdružení ČR. Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu poslanec Josef Smýkal, předseda Výboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 16. 9. 2006. Na meziříčském náměstí bude od rána probíhat řemeslný jarmark s ukázkami řemesel a ručních prací. V 10 hodin vyjde z Vodní ulice slavnostní festivalový průvod, který bude na náměstí zakončen krátkými ukázkami programů jednotlivých souborů. Ve 12 hodin začne program soutěžní přehlídkou valašských souborů pod názvem PRAMENY, od 15 hodin bude pokračovat programem dětských souborů. Po krátké přestávce začne v 19 hodin hlavní večerní program, ve kterém se představí dospělé soubory z ČR i ze zahraničí. Po ukončení programu bude následovat lidová zábava na nádvoří zámku Žerotínů.
V neděli 17. 9. se soubory přesunou do Kelče, kde se v 10 hodin zúčastní mše v kostele sv. Petra a Pavla. Cestou z kostela se soubory představí ve slavnostním festivalovém průvodu obyvatelům Kelče. Hlavní festivalový program bude zahájen ve 14 hodin a v areálu parku u kina se představí všechny zúčastněné folklorní soubory.
Program festivalu začne ovšem už ve čtvrtek vystoupeními souborů pro školní mládež, v pátek odpoledne se jednotlivé soubory představí krátkými vstupy na různých místech města Valašské Meziříčí a následně i v areálu letního kina na Bystřičce.
Čtvrteční a páteční večery jsou vyhrazeny pro doprovodný program festivalu u zámku Žerotínů v němž vystoupí nejprve Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna se svým programem pod názvem "VESELÉ DOVEDNOSTI" a v pátek proběhne koncert Hany a Petra Ulrychových se skupinou JAVORY.
Hlavními sponzory jsou město Valašské Meziříčí, obec Bystřička, město Kelč, Ministerstvo kultury ČR, Fond kultury Zlínského kraje, FOS, CS Cabot, Walvare, Uhlobeskyd, TVM, Vahala, PONAST, Vinařství Kurial a řada dalších.
Festivalu se zúčastní soubory z Bulharska, Maďarska, Polska, Španělska a Slovenska, z českých souborů soubor Jiskra z Plzně, Cifra z Uherského Hradiště, Světlovánek z Bojkovic, senioři a junioři souboru Bača a dvě skupiny DFS Ovečky.

Zpracovala: Irena Smolková

Kontakt: Marie Havranová
Výkonná ředitelka festivalu
e-mail: havranova@kzvalmez.cz
Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí
tel.:571 684557, fax:571 684 684
e-mail: havranova@kzvalmez.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.09.2006 v 23:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA