HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Konec plavební sezony se přiblížil

TISKOVÁ ZPRÁVA
PLAVENÍ DŘÍVÍ 16.09.2006 bylo nedaleko bavorských hranic mezi potoky Světlá voda a Stocký potok.
PLAVENÍ DŘÍVÍ 16.09.2006 bylo nedaleko bavorských hranic mezi potoky Světlá voda a Stocký potok. Z Čech, Bavorska a Slovenska přišly necelé dvě stovky diváků. Plavební ředitel Hynek Hladík u pomníku stavitele Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera nejprve seznámil návštěvníky s historií plavebního kanálu, který došel až k bavorským hranicím 35 let po zahájení stavby. Plavební kanál sem nepřivedl Josef Rosenauer, ale jeho nástupci v roce 1824. Zazněl plavební rozkaz, pak se přesunula početná skupina o několik set metrů po proudu plavebního kanálu, aby byla vhozena do jeho proudu polena.
Někteří z diváků se chopili plavebních háků spolu s plavci z lesní správy Stožec a usměrňovali pohyb polen na jejich cestě ke Stockému potoku, zvanému také Ježový potok či Igelbach.
Libín - S, folklorní sdružení
Libín - S, folklorní sdružení
Ukázka plavení se konala za krásného podzimního počasí. K Rosenauerovu pomníku by přijelo určitě mnohem více diváků, kdyby Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava nezveřejnilo v letáku a plakátu Akce pro veřejnost léto / podzim 2006 chybnou informaci o místu konání akce.
"Omlouvám se všem, kteří přijeli na Jelení Vrchy a ukázka plavení dříví se konala o dvanáct kilometrů dál, na bavorských hranicích. Mylnou informaci nevydalo folklorní sdružení Libín-S, které je nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, a tedy i organizátorem ukázek plavení," řekl na parkovišti na Jeleních Vrších Hynek Hladík, když potkal zbývající zklamané turisty.
Na ukázku plavení dříví přijel i Jan Lokos, ředitel firmy Geospol Brno, spol. s r.o., která v roce 1999 byla generálním dodavatelem první etapy opravy Schwarzenberského plavebního kanálu u Jeleních Vrchů a nedaleko bavorských hranic, jejímž objednatelem byla Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Oprava tehdy umožnila připravit ukázky plavení dříví.
Poslední letošní akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - ukončení plavební sezóny - se koná již v sobotu 23. září 2006. Program bude otevřen setkáním s folklorem v bývalé osadě Růžový Vrch ve 12:00 hodin. O hodinu později začíná program rakouského spolku SUNNSEITN přímo na hranicích u hraničního potoku Ježová / Iglbach. Ve dvě hodiny po poledni začne poslední ukázka plavení dříví.

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442
fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.09.2006 v 11:49 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA