HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpívání o víně 2006

Na zámku v Buchlovicích v neděli 1. října 2006
Folklorní studio Buchlovice
Vážení přátelé, srdečně Vás zdravím a dovolte, abych Vás pozval na tradiční podzimní setkání přátel lidového zpěvu a vína na "Zpívání o víně". K tomuto termínu nás vede možnost porovnání vína starších ročníků a také mladých vín - burčáků. Téma setkání je jednoznačné - vinohradnictví a vinařství.
V loňském roce bylo požehnáno víno z hroznů, které přivezli s sebou účastníci "Zpívání 2005". Opět bychom obřad rádi zopakovali a proto Vás prosíme o cca 20 kg vyzrálých hroznů z Vašich vinic. Abyste si nemysleli, že to vypijeme sami, bude loňské víno předloženo ke společné degustaci a zhodnocení.
Krátce k programu:
Akce se tentokrát koná v zámeckém parku v Buchlovicích - na začátku bude společná píseň Néni lepší jak v nedělu, Vínečko né voda pije ho sloboda třeba je kyselé ale je veselé, Pilali Pijali dvá chlapci z Moravy, jeden prepíl koňa a druhý ohlávky - sbory se rozejdou tak, aby se vzájemně nerušily - není však podmínkou.

Svěcení - každý sbor zazpívá cca 10 min. a předá k mletí a lisování hrozny. Jakmile bude vypresováno, pan farář posvětí mošt.
Bože nám požehnaj
Během programu bude i malé soutěžení ve vinařských dovednostech -táhání koštýřem - válání sudů .......... připravte své borce.
Cca 17:30 hodin Závěrečné zpívání - Víno, víno, Dúbravěnko zelená, Pri Trenčanskéj bráně a pokud možno všechny písně, které společně známe.

Milí přátelé, těšíme se z Vaší přízně a věříme, že si způsobíme radost a potěšení.

Akce se koná v neděli 1.10.2006 ve 14:00 hodin v zámeckém parku zámku Buchlovice, během programu budou představena vína místní provenience mimo jiné samozřejmě také nejlepší burčáky.
Folklorní studio Buchlovice
Účinkují: Mužské sbory z Tupes, Kněžpole, Kudlovic, Ostrožské Lhoty, Buchlovic a taneční skupina Folklorního studia Buchlovice v doprovodu cimbálové muziky.
Folklorní studio Buchlovice
Folklorní studio Buchlovice
Lisování vína v roce 2000
Folklorní studio Buchlovice

Folklorní studio Buchlovice, 26.9.2006
ing. Pavel Dvořan
tel. 572595123 zam., m. 721337833
e-mail: vystavba@buchlovice.cz, fsbuchlovice@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní studio Buchlovice
Zveřejněno 26.09.2006 v 22:28 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA