HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Galakoncerty Zpěváček - Slávik a Zpíváme pro radost

Tisková zpráva
Ve dnech 7. a 8. října 2006 se uskuteční v Národním domě na Vinohradech a na Žofíně dva galakoncerty lidové písně pod názvy "Zpěváček - Slávik" a "Zpíváme pro radost".
plakát
(Praha 2. října 2006) Ve dnech 7. a 8. října 2006 se uskuteční v Národním domě na Vinohradech a na Žofíně dva galakoncerty lidové písně pod názvy "Zpěváček - Slávik" a "Zpíváme pro radost".
První z nich, galakoncert "Zpěváček-Slávik", se koná v Národním domě na Vinohradech v sobotu 7. října v 18,00 hodin. Vystoupí na něm 7 finalistů celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR, 7 finalistů celostátní soutěže Slávik Slovenska a spolu s nimi "malí vyslanci" lidového zpěvu z Bulharska, Maďarska, Rumunska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno, Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu a Lidová muzika z Třemošné. Spolu s dětmi zazpívá také Peter Dvorský.
V průběhu koncertu bude za přítomnosti nejoblíbenější učitelky České republiky za rok 2006 Ivany Krumplové slavnostně zahájen 14. ročník ankety Zlatý Ámos.
Druhý z galakoncertů, "Zpíváme pro radost", se koná na Žofíně v neděli 8. října v 19,30 hodin. Účinkujícími budou Peter Dvorský, Štefan Babjak, Ludmila Malhocká, Jaroslav Svěcený a vítězové dětských soutěží Zpěváček a Slávik 2006. Doprovodí je opět Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením Lubomíra Graffeho, Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka, Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty a letos obnovený BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.
Při zrodu myšlenky organizovat společné koncerty vítězů přehlídek z ČR a SR stál také patron obou soutěží Peter Dvorský.
První společný galakoncert byl v roce 2001 v budově Slovenského rozhlasu v Bratislavě. Folklorní sdružení ČR uskutečnilo v letech 2002 a 2004 vždy dva koncerty v Kongresovém centru Praha: koncert vítězů, na kterém vystoupili nejlepší zpěváčci a slávici a koncert hvězd, na kterém společně s nimi vystoupili také Peter Dvorský a další významní umělci. Zatím poslední společný galakoncert proběhl v loňském roce v Koncertní síni Slovenské filharmonie Reduta v Bratislavě.
Pořadateli koncertů jsou Folklorní sdružení ČR a Městská část Praha 1 ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem kultury ČR, Asociací krajů ČR, Hlavním městem Praha, Českým rozhlasem, Městskou policií Praha, Hasičským záchranným sborem ČR Praha, Folklorní unií na Slovensku, Přípravným výborem Slávik Slovenska, Národním osvětovým centrem SR, Národním domem na Vinohradech, palácem Žofín, regionálními sdruženími FoS ČR a Mostem naděje - nadačním fondem a VUS ONDRÁŠ.
Záštitu převzali poslanec PS P ČR Jiří Paroubek, armádní generál Pavel Štefka, Náčelník Generálního štábu AČR, primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, a Mistr Peter Dvorský
Další informace o obou galakoncertech jsou na zpevacek.blog.cz.
Další informace o obou galakoncertech jsou na zpevacek.blog.cz.
Folklorní sdružení České republiky je občanským sdružením dětí a mládeže, zaměřeným na uchovávání a rozvíjení lidových tradic a národních kulturních hodnot, zejména v oblastech lidové hudby, zpěvu a tance. Je nejpočetnější organizací zájemců o lidové umění v ČR. Sdružení spolupracuje s kulturními institucemi a organizacemi jako je Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Sdružení lidových řemeslníků a další) v oblasti lidového umění v celé ČR. Je členem mezinárodních organizací CIOFF, IOV, EFCO a IGF.
Sekretariát FoS ČR tel.:234 621 218, e-mail: foscr@adam.cz.

Jiří Pokorný, tajemník Folklorního sdružení ČR

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.10.2006 v 22:32 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA