HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VIII. Dětský mezinárodní foklorní festival Tradice Evropy

Tisková zpráva
VIII. ROČNÍK DĚTSKÉHO MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU "TRADICE EVROPY" 31.10 - 5.11. 2006
TRADICE - dětský evropský festival tradic a folkloru, je festival, který vznikl v roce 1999 s cílem podporovat uchování tradičních evropských kulturních hodnot a jejich prezentace zejména dětem a mládeži. Od počátku je koncipován jako akce, konající se ve všech okresních městech Pardubického kraje.
Jeho spolupořadateli jsou Pardubický kraj, Město Pardubice, Město Chrudim, Město Ústí nad Orlicí, Město Svitavy, Obec Dolní Černá, Folklorní sdružení České republiky a sedm dětských folklorních souborů Pardubického kraje: Jitřenka Dolní Čermná, Kuřátka Chrudim, Jaro Ústí nad Orlicí, Radost, Holoubek, Perníček a Marcipánek Pardubice. Záštitu nad festivalem převzali poslankyně PS Parlamentu ČR Anna Čurdová a hejtman Pardubického kraje Michal Rabas
Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy
Festivalová představení uvidí diváci nejdříve v Chrudimi, a to ve středu 1. listopadu v 8,30 a v 10,15 hodin v Divadle K. Pippicha. Ve středu večer v 17 hodin se v Divadle K. Pippicha v Chrudimi uskuteční také Galakoncert k zahájení festivalu Tradice Evropy. Ve čtvrtek festival pokračuje dopoledními představeními v Bílém domě ve Svitavách a v 18 hodin představením v Orlovně v Dolní Černé. V pátek se pak soubory představí dětem v Základní škole v Sezemicích.. Ve všech městech jsou pro účastníky plánovány prohlídky a návštěvy místních pamětihodností.
V sobotu 4. listopadu se všichni účastníci sejdou na galaprogramu, který se uskuteční ve 14,00 hodin v Domě kultury Dubina v Pardubicích. Tečku za festivalem udělá Evropský bál, taneční dílna pro všechny účastníky, který se koná v sobotu v 17,30 hodin taktéž v Domě kultury Dubina v Pardubicích.
Vedle spolupořádáních souborů na festivalu vystoupí také soubory ze Slovenska, Bulharska, Francie, Slovinska, Belgie a Ruska.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Významnými partnery jsou také ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Podle podkladů Radky Ehrenbergerová připravil Jiří Pokorný, 18.10. 2006

Kontakt: Radka Ehrenbergerová
tel. 732 972 554
E-mail: radka3@post.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 18.10.2006 v 22:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA