HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jmenování nového šéfredaktora časopisu Folklor

JMENOVÁNÍ
Dne 1. listopadu 2006 jmenoval předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica do funkce nového šéfredaktora časopisu Folklor pana Oldřicha Koudelku.
Více než rok redakční rada a mediální komise FoSu vznášela návrhy na zásadní inovaci obsahu, ale i tváře a periodicity časopisu Folklor tak, aby to byl časopis pro širší čtenářskou obec, nejen pro funkcionáře FoS ČR, vedoucí souborů, organizátory festivalů, folklorní odborníky. Výbor zdůrazňoval, že časopis FOKLOR si za více než 17 let získal autoritu, má profesionální úroveň obsahovou i fotografickou. Ale v současné době, kdy řada informačních médií foklorní problematiku ignoruje - viz diskuse ve Fokloru na téma Média a folklor, je třeba, aby obsah časopisu Foklor oslovoval mnohem širší okruh čtenářů, byl aktuálnější, přitažlivější i pro mladší členy souborů, příznivce a zájemce o folklor.
Mediální komise FoS ČR připravila po řadě diskusí i s dosavadním šéfredaktorem Františkem Synkem pro Výbor FoS ČR návrh na obsahovou i grafickou inovaci časopisu, změnu periodicity. Výbor s návrhem souhlasil. Místopředseda FoS a šéfredaktor František Synek se s novou koncepcí neztotožnil a nabídl rezignaci. Zároveň vyjádřil zájem o spolupráci na tvorbě nové podoby časopisu. Výbor rezignaci přijal.
Proto výbor pověřil předsedu Zdeňka Pšenicu, aby urychleně vybral nového šéfredaktora tak, aby časopis Folklor v nové podobě jako měsíčník začal vycházet od ledna 2007. Proto po řadě jednání předseda FoS ČR jmenoval od 1.11.2006 novým šéfredaktorem časopisu FOLKLOR Oldřicha Koudelku. Ten by měl co nejdříve zformulovat nový statut časopisu, navrhnout novou redakční radu a představit koncepci časopisu.
Dr. Oldřich Koudelka narozen 28. 7. 1955 v Moravské Třebové
Bydliště: Úsobrno 133, okres Blansko, Jihomoravský kraj
Tel. 607 503 920

Dosavadní praxe : Redakce Obrana lidu, ved. kulturního oddělení 1979 - 1990
Redakce Haló Noviny, redaktor, příloha 1991 - 1992
Redakce Expres, zástupce šéfredaktora 1993 - 1994
učitel SOŠ cestovního ruchu Velké Opatovice 1995 - 1997
volný novinář 1997 - 2000
Redakce Novin Svitavska, redaktor, šéfredaktor 2000 - 2004
Redakce Nový venkov, šéfredaktor 2004 - 2006

autor jedenácti knih, převážně s regionální historickou tematikou, ale i titulů s tematikou přírody
člen východočeského střediska Obce spisovatelů
externí spolupracovník FoS ČR
Novinářská specializace: kultura, rozvoj venkova, Program obnovy venkova, cestovní ruch a venkovský turismus, folklor, příroda a myslivost
Folklorní sdružení ČR
Předseda FoS ČR jménem výboru moc děkuje panu Františku Synkovi za jeho dosavadní práci ve funkci šéfredaktora, kterou zastával od roku 1990.

Josef Ovčáček, vedoucí sekretariátu FoS ČR

DALŠÍ INFORMACE: Časopis Folklor
Zveřejněno 01.11.2006 v 21:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA