HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dobré zprávy z Visegrádu

14. listopadu se v Hudebním salonku Ministerstva zahraničních věcí České republiky uskutečnila beseda o současném stavu a perspektivách spolupráce Visegrádské skupiny a možnostech využití programů Mezinárodního visegrádského fondu.
Folklorní sdružení ČR
Besedu vedli náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro dvoustranné vztahy Tomáš Pojar, koordinátor V4 a ředitel Odboru států střední Evropy MZV ČR Tomáš Kafka a zástupce ředitele Mezinárodního visegrádského fondu René Kubášek.
Z mnoha zajímavých informací, prezentovaných na tomto jednání, považujeme za zvlášť významné zejména podstatné navýšení ročního objemu rozpočtu fondu na 5 milionů €, což zvýší možnosti folklorních festivalů a dalších žadatelů na získání grantu. Novinkou je nový grantový program fondu, nazvaný residenční program pro umělce, který umožní dotovat pobyt vybraného umělce v jiné zemi V 4 na dobu 3 měsíců částkou 4.500 €, která se rozdělí mezi umělce a přijímající organizaci. Podrobnosti o tomto dotačním programu naleznete na adrese artist@visegradfund.org, žádosti na rok 2007 je možné předkládat do 20.1. 2007, na další roky pak vždy v říjnu roku předešlého.
K 15. výročí existence Visegrádské skupiny byla ve spolupráci MVF a maďarského předsednictví V4 vydána publikace "The Visegrad Group - A Central European Constellation", která je na CD k dispozici na sekretariátu Folklorního sdružení ČR a najdete ji také ve formátu pdf na www.visegradgroup.eu .

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.11.2006 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA