HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dobré zprávy z Visegrádu

14. listopadu se v Hudebním salonku Ministerstva zahraničních věcí České republiky uskutečnila beseda o současném stavu a perspektivách spolupráce Visegrádské skupiny a možnostech využití programů Mezinárodního visegrádského fondu.
Folklorní sdružení ČR
Besedu vedli náměstek ministra zahraničních věcí ČR pro dvoustranné vztahy Tomáš Pojar, koordinátor V4 a ředitel Odboru států střední Evropy MZV ČR Tomáš Kafka a zástupce ředitele Mezinárodního visegrádského fondu René Kubášek.
Z mnoha zajímavých informací, prezentovaných na tomto jednání, považujeme za zvlášť významné zejména podstatné navýšení ročního objemu rozpočtu fondu na 5 milionů €, což zvýší možnosti folklorních festivalů a dalších žadatelů na získání grantu. Novinkou je nový grantový program fondu, nazvaný residenční program pro umělce, který umožní dotovat pobyt vybraného umělce v jiné zemi V 4 na dobu 3 měsíců částkou 4.500 €, která se rozdělí mezi umělce a přijímající organizaci. Podrobnosti o tomto dotačním programu naleznete na adrese artist@visegradfund.org, žádosti na rok 2007 je možné předkládat do 20.1. 2007, na další roky pak vždy v říjnu roku předešlého.
K 15. výročí existence Visegrádské skupiny byla ve spolupráci MVF a maďarského předsednictví V4 vydána publikace "The Visegrad Group - A Central European Constellation", která je na CD k dispozici na sekretariátu Folklorního sdružení ČR a najdete ji také ve formátu pdf na www.visegradgroup.eu .

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.11.2006 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA