HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Folklorní sdružení ČR na 16. veletrhu cestovního ruchu GO

"Vy jste z Folklorního sdružení? Tak to vás pustím bez papírů", vítal nás strážný na hlavní bráně na brněnském Výstavišti, když jsme měli připravenu zálohu dvou tisíc korun, která se vyžaduje od posádek aut vystavovatelů.
Folklor byl k vidění a slyšení v celém pavilonu V, kde se prezentovaly jednotlivé české a moravské, ale i zahraniční regiony, města, obce, lázně, turistická centra. Mnohé expozice provázely lidové muziky, taneční páry, plakáty festivalů, slavností, výrobky lidových umělců. Ale také krajové koláče, pivo, víno, slivovice,...
Velkému zájmu se na veletrhu těší společná expozice Folklorního sdružení ČR, Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu a Muzea v přírodě z Rožnova pod Radhoštěm. Expozice těchto partnerů doprovázely cimbálové muziky z Rožnova i ze Strážnice a v expozici FoSu vyhrával mladičký dudák Michal Marhold z Brněnského souboru Majíček.
"V naší expozici prezentujeme nový měsíčník FOLKLOR, národopisné publikace, kalendáře letošních akcí, návštěvníky zveme na 10. národní krojový ve Žďáru nad Sázavou i další festivaly a přehlídky, informujeme o činnosti Sdružení i souborech", řekl nám Milan Zelinka, který za expozici zodpovídá.
Veletrh je i příležitostí k řadě setkání a jednání představitelů FoSČR s řadou partnerů, státních i regionálních představitelů. Předseda Zdeněk Pšenica se v prvních dvou dnech setkal a jednal na příklad s hejtmany Jihočeského a Jihomoravského kraje Janem Zahradníkem a Stanislavem Juránkem, poslanci Parlamentu ČR Františkem Bublanem, Josefem Smýkalem, starosty Třebíče a řady dalších měst, ředitelkou agentury ACR Alfa. Blankou Langerovou, ředitelem NÚLK Strážnice Janem Kristem, ředitelem Valašského muzea Vítězslavem Koukalem i ředitelem Národního informačního střediska pro kulturu Františkem Zborníkem. Náš stánek navštívili i představitelé Českého rozhlasu, Dětské tiskové agentury, Klubu českých turistů a další.

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.01.2007 v 22:40 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA