HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jihočeské FoS předalo štafetu na X. Národním krojovém plesu ve Žďáru nad Sázavou

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení předalo štafetu na X. Národním krojovém plesu ve Žďáru nad Sázavou
V sobotu 3. února se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil X. Národní krojový ples Folklorního sdružení České republiky. Zástupci Jihočeského folklorního sdružení a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, letos v kozáckém kroji, přijeli na ples předat štafetu regionu Horácka, kterému byl letošní ples věnován.
Jihočeské folklorní sdružení
hejtman Jan Zahradník před logem Jihočeského kraje s Milanem Škochem, předsedou Jihočeského folklorního sdružení, a jeho manželkou
Nejprve se zástupci jižních Čech s ostatními tanečními páry z jednotlivých foklorních regionů České republiky zúčastnili slavnostního nástupu, aby zde společně předvedli nejen krásu a bohatost krojů, ale obdarovali účastníky plesu různými pochoutkami svých oblastí. Jihočeši přivezli výborné koláče a na ošatkách je po slavnostním úvodu rozdávali účastníkům plesu.
Jihočeské folklorní sdružení
jihočeské koláče: taneční pár Jihočechů s koláči
Poté přišlo na řadu předání pomyslné štafety Jihočechů, jimž byl věnován loňský ples, regionu Horácka. Hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník v doprovodu předsedy Jihočeského folklorního sdružení Milana Škocha a jeho manželky, obdaroval hejtmana Vysočiny Miloše Vystrčila krásným džbánkem a předal i sud piva budějovického Budvaru, kterým si následně připili na zdraví, rozvoj lidového umění a samozřejmě na úspěšný průběh jubilejního X. Národního krojového plesu.
Jihočeské folklorní sdružení
slavnostní předání pomyslné štafety
Jihočeské folklorní sdružení
přípitek na zdar plesu
Chtěl bych poděkovat hejtmanovi Janu Zahradníkovi za velikou podporu, jenž věnuje jihočeskému folkloru a moje poděkování patří samozřejmě i všem zástupcům Jihočeského folklorního sdružení, kteří se letošního plesu zúčastnili. Pořadatelům a organizátorům bych chtěl vyjádřit velké ocenění a poděkování za přípravu i samotnou realizaci plesu, kterým opět ukázali pestrost lidové kultury našich krajů.
Jihočeské folklorní sdružení
Jan Zahradník při rozhovoru pro Rádio Domino

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Jihočeské folklorní sdružení
Jihočeská zpěvačka při rozhovoru s účastníky plesu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.02.2007 v 16:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA