HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

V. Maškarní rej v kovářovské škole

Tisková zpráva...
V tělocvičně kovářovské školy se 15. února 2007 uskutečnil tradičně školní maškarní rej
V tělocvičně kovářovské školy se 15. února od 13.30 hodin uskutečnil tradičně školní maškarní rej, který se konal již popáté. Masopustní zábavu pro děti pořádá od jejího založení Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a soubor Malý Kovářovan ve spolupráci se Základní školou.
Ve čtvrtek odpoledne se opět tělocvična proměnila v taneční sál s pestrobarevnou výzdobou, chlapci z deváté třídy připravili zvukovou aparaturu, vybírali pro děti ty správné písničky a chystaly se i ceny do masopustní tomboly, které věnovala Základní škola i soubor Kovářovan.
Ve čtvrt na dvě začaly do sálu přicházet děti v maskách, kterých se letos sešlo na pět desítek a další skupinky dětí bez masek se rozesadily na připravené lavičky jako diváci. Tanečním sálem se rozezněly disco rytmy, mezi nimiž vévodily písničky zpěvačky Evy Farné, dále se tančilo na skupinu Maxim Turbulenc a další CD se současnými populárními melodiemi.
Nastalo pravé maškarní skotačení, děti tančily ve skupinkách, vytvářely hady, vláčky, podlézalo se do brány a velkým lákadlem se staly i soutěže, do kterých se přítomné masky zapojovaly. Velkou legraci zažili při soutěži nazvané jablkožrouti, kde zvítězil ten, jenž se jako první zakousl do jablka zavěšeného na provázku, veselo bylo i při kolíkované nebo házení kroužků na cíl. Ani letos nechyběla soutěž o nejhezčí masky, na jejichž výběru se podíleli všichni přítomní a samozřejmě zájem byl i o tombolu, z níž si každý účastník v masce odnesl pěknou cenu.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
momentky z maškarního reje
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Maškarní veselí se i letos podařilo dobře zorganizovat, o čemž svědčily rozzářené oči dětí a proto se sluší poděkovat pomocníkům ze souboru Malý Kovářovan i dalším partnerům, kteří pomohli tuto zábavu připravit.

Pavla Škochová
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.02.2007 v 18:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA