HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Březen v obcích Regionu Podluží

pozvánky
Týnec
Místní organizace Českého zahrádkářského svazu Týnec pořádá v sobotu 3. března 2007 na kulturním domě v Týnci košt vína. Začátek je ve 13 hodin. Srdečně zvou týnečtí vinaři.
Lanžhot
Vinařská komise MO ČSZ Lanžhot Vás srdečně zve na tradiční Košt vína v sobotu 10.3. 2007 od 14:00 hodin v sále restaurace Podlužan. K poslechu zahraje CM Jožky Severina. Bodování proběhne v neděli 4.3.2007 od 10:00 hodin v sále společenského domu v Lanžhotě.
Moravský Žižkov
Dne 17.3. 2007 se na kulturním domě v obci Moravský Žižkov uskuteční Tradiční košt vína.
Hrušky
31. března 2007 - Přehlídka vín a sýrů
tel: 603 392 343
ZO ČZS a Obecní úřad Hrušky zvou v sobotu 31. 3. 2007 od 10:00 - 22:00 do tělocvičny místní ZŠ všechny milovníky dobrého vína na každoroční ochutnávku místních i přespolních vín.
Letos již pošesté bude výstava koncipována jako přehlídka vín (vína nejsou bodována) a bude spojena s ochutnávkou českých i zahraničních sýrů. Na základě kladného ohlasu budou mít návštěvníci možnost opět hlasovat pro vinaře s nejlepší kolekcí prezentovaných vín a navíc budou mít možnost, pokud budou vylosování, získat dárkové balíčky hrušeckých vín.
I letos doufáme, že se potvrdí narůstající trend počtu účastníků přehlídky z nejbližšího okolí i celé republiky.

Josefov
31. března 2007 - Výstava vín
tel: 518 373 115
Sdružení vinařů v Josefově Vás srdečně zve na Výstavu vín místních vinařů a přátel dobrého vína z širokého okolí, která se uskuteční v sobotu 31.3.2007 od 13:00 hodin v sále OÚ v Josefově. K poslechu hraje cimbálová muzika "Grajcar".
Dolní Bojanovice
Obec Dolní Bojanovice, ZUŠ Dolní Bojanovice ve spolupráci s mediálním partnerem Českým rozhlasem 3 - Vltava Vás zvou na Slavnostní koncert, který se koná v sále Obecního domu v D. Bojanovicích dne 11.3.2007 v 17:00 hodin. Účinkují Svatováclavský sbor a orchestr, s dirigentkou Lucií Škrhákovou. Uslyšíte díla autorů J. I. Linek, J.K. Tolar, P. Staněk, V. Kafka.
Závěrečný koncert, který se koná dne 18.3.2007 od 17:00 hodin Vám v sále ZUŠ v D. Bojanovicích zahraje KROMMER TRIO (Lubomír Čermák - housle, Martin Švajda - violoncello, Pavel Kratochvíl - klavír) díla autorů Fr. V. Krommera, B. Martinů, E. Lalo.
Letošní jubilejní 10. ročník Jarního hudebního festivalu v Dolních Bojanovicích bude mít oproti minulým ročníkům malou změnu. Na koncertním pódiu vystoupí vedle profesionálních umělců i hudební amatéři a také mládež, která se začíná teprve seznamovat s hudebním světem.Už na zahajovacím koncertě (25.2.2007) se představí bývalí vítězové brněnské mezinárodní mozartovské soutěže AMADEUS pro mladé klavíristy do 11 let. Osm mladých umělců z Rakouska, Slovenska a České republiky vystoupí v sále místní ZUŠ, která letos slaví 15.výročí svého trvání. Na slavnostním koncertě (11.3.2007) v Obecním domě vystoupí místní Svatováclavský sbor a orchestr s dirigentkou L. Škrhákovou. Na programu jsou skladby J. I. Linka, J. K. Tolara, V. Kafky a P. Staňka. V neděli 18. března festival uzavírá Krommer trio ve složení: housle - L. Čermák, violoncello- M. Švajda a klavír- P. Kratochvíl.
V jejich provedení zazní díla F. K. Krommera, B. Martinů a E. Lalo.
III. regionální kolo celostátní přehlídky dětských folklorních souborů
Dne 15. dubna 2007 se ve Starém Poddvorově se uskuteční III. regionální kolo celostátní přehlídky dětských folklorních souborů národopisné oblasti Podluží. Přehlídka se koná pod záštitou FOS ČR, organizátor je svazek obcí Region Podluží.
Loňský ročník byl nepostupový, sloužil především k presentaci souborů, které působí na území svazku obcí Regionu Podluží. Soutěží se ve dvoukolovém intervalu, proto je letošní ročník přehlídky DPF vlastně druhé soutěžní kolo. Soubory se ještě stále mohou do soutěže přihlásit u pořadatelů.

Martina Kaufová
Asistentka manažera Regionu Podluží
777328062
kaufova@podluzi.cz
www.podluzi.org

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Region PODLUŽÍ
Zveřejněno 28.02.2007 v 22:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA