HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Otevření Infocentra FoS ČR

Folklorní sdružení ČR otevírá slavnostně v úterý 3. dubna 2007 v 10:30 hodin Informační centrum v budově č. 24 na Senovážném náměstí, Praha 1 (vchod z Jeruzalémské ulice).
Folklorní sdružení ČR
Informační centrum Folklorního sdružení České republiky
Folklorní sdružení České republiky (FoS ČR) organizuje nebo se podílí každoročně na pořádání více než padesáti folklorních festivalů po celé České republice. Pro zlepšení informovanosti občanů a návštěvníků Prahy, zejména turistů, o regionálních a místních tradicích našeho národa a prezentaci folklorních akcí pořádaných v jednotlivých regionech, Folklorní sdružení ČR zřizuje Informační centrum na adrese Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1 (vchod z ulice Jeruzalémská), telefon: 234 631 493, email: jitka.zezulova@adam.cz.
Činnost Informačního centra bude slavnostně zahájena 3. dubna 2007 v 10.30 hodin za účasti partnerů Folklorního sdružení.
Infocentrum bude v provozu od pondělí do pátku od 11,00 do 17,00 hodin, v případě většího zájmu o jeho služby bude provozní doba rozšířena.
Návštěvníci Informačního centra budou mít možnost zde získávat aktuální informace o konání lidových slavností, folklorních festivalů i dalších akcích v jednotlivých regionech ČR, ale i v zahraničí. Budou mít k dispozici prezentační materiály mezinárodních i národních folklorních festivalů, regionálních folklorních sdružení a národopisných souborů. Návštěvníci si budou moci zakoupit DVD a CD s pořady festivalů, slavností a koncertů zaměřených na folklor a lidové tradice. Rovněž zda budou k dostání publikace vydávané FoS ČR nebo jednotlivými soubory i časopis FOLKLOR. Pro podrobnější informace bude k disposici vyhledávání na internetových stránkách.

Zdeněk Pšenica v.r., předseda FoS ČR
Dušan Macháček v. r., mediální komise FoS ČR

Folklorní sdružení České republiky je občanským sdružením dětí, mládeže i dospělých se zájmem o folklor a tradiční lidovou kulturu, které sdružuje více než 14.000 tanečníků, zpěváků a hudebníků působících ve 412 členských folklorních souborech a 17 regionálních sdruženích. Každoročně organizuje nebo se podílí na pořádání více než padesáti folklorních festivalů po celé České republice. Je členem mezinárodních folklorních organizací CIOFF, IOV, IGF, EFCO. K jeho partnerům patří Valašské muzeum v Rožnově pod p. R., Správa českých center, Klub českých turistů, Česká rada dětí a mládeže, Národní ústav lidové kultury ve Srážnici a desítky dalších organizací. FoS ČR rovněž spolupracuje s Parlamentem ČR, MŠMT ČR, MK ČR, MZV ČR MO ČR a dalšími ministerstvy. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Zlaté stránky, Dětská tisková agentura, Radio Proglas, ACR / ALFA .
Multimediální projekty pro FoS ČR zpracovává studio zvláštních efektů VEMORI.
DALŠÍ INFORMACE: Informační centrum FoS ČR
Zveřejněno 27.03.2007 v 23:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA