HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Porada ředitelů festivalů FoS ČR

V Praze se dnes uskutečnila porada ředitelů folklorních festivalů, které pořádá FoS ČR nebo se na jejich organizaci podílí. Letos jich bude padesát.. Přítomni byli i představitelé některých ministerstev, partnerských organizací a institucí FoS ČR, regionálních folklorních sdružení.
V úvodu jednání vystoupili představitelé mediálních partnerů sdružení - generální ředitel ČRo Václav Kasík, Martin Holík, ředitel Rádia Proglas, Slávek Hrzal, ředitel Dětské tiskové agentury, kteří informovali že i letos budou ve svých programech festivalům velkou pozornost. ČRo například ve svém novém večerním a nočním regionálním vysílání značně rozšířil pořady věnované folkloru a lidovému umění. Rádio Proglas vysílá týdně sedm hodin pořadů a relací věnovaných folkloru a rozšiřuje se i vysílání TV stanice NOE. Dětská tisková agentura bude i letos věnovat pozornost především festivalům dětských souborů s tím, že o nich budou informovat redaktoři z řad dětí. Helena Kordačová, tisková mluvčí společnosti Mediatel, přislíbila rozšíření informací o festivalech zejména v internetové podobě Zlatých stránek. Představitelé Českého klubu turistů Jan Stráský a Jan Havelka ocenili spolupráci s FoS ČR při loňském Evropském setkání turistů v Českých Budějovicích a připomenuli letošní společné akce v rámci některých festivalů a akcích ke 120 výročí klubu českých turistů v roce 2008.
Značnou pozornost věnovali účastníci setkání vystoupením představitelů ministerstev, kteří informovali o možnostech využití prostředků poskytovaných prostřednictvím Fondů Evropské unie pro rozvoj cestovního ruchu, ekoturistiky, rozvoje regionů, lidové kultury, folkloru... Za Ministerstvo pro místní rozvoj to byla ředitelka odboru cestovního ruchu Blažena Křížová, za Ministerstvo zemědělství Jan Junek a za odbor národnostní a regionální kultury Ministerstva kultury vystoupila Iva Vozková. Podrobnější informace o této důležité problematice budou postupně zveřejněny na našich stránkách www.fos.cz.
Ředitel Multimediálních projektů Rostislav Hlosta. seznámil účastníky porady s novými možnostmi při natáčení videopořadů a dokumentů z jednotlivých folklorních festivalů, kdy v loňském roce byly realizovány na 20 festivalech. Podrobnější informace rovněž budeme publikovat na webu Folklorního sdružení.
Tajemník sdružení Jiří Pokorný prezentoval projekt propagace jednotlivých festivalů i festivalových měst a obcí na internetových stránkách FoS ČR s tím, že na základě podkladů organizátorů zde budou zveřejněny informace nejen o samotných festivalech, ale i turistických, historických zajímavostech, možnostech rekreace, ubytování, atd..
Jiří Sloupenský ředitel tiskárny v Lanškrouně, která tiskne většinu materiálů pro jednotlivé festivaly připomenul organizátorům aby při přípravě podkladů věnovali větší pozornost přípravě a kvalitě podkladů pro loga, fotografie, dodržování harmonogramů.
První místopředseda FoSu Ladislav Michálek seznámil přítomné s účastí zahraničních souborů na letošních akcích, s organizací t. zv. půlkoleček, koleček. Podrobné informace poskytne všem osobně, telefonicky nebo e-maily kordinátorka zahraničních vztahů sdružení Jarmila Zorbičová.
V závěru předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica poděkoval všem organizátorům festivalů za jejich velkou, obětavou práci v loňském roce a hovořil o novelizovaných směrnicích festivalové spolupráce a některých důležitých organizačních i finančních problémech v souvislosti s přípravou letošní festivalové sezóny. (Jde např. o spolupráci s OSA, pojištění, propagace festivalů prostřednictvím nového Infocentra FoSu v Praze, vyúčtování akcí, atd..

Dušan Macháček

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 20.04.2007 v 19:49 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA