HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu začne již za měsíc

Začátek plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu se blíží. Otevírá se Slavností Schwarzenberského plavebního kanálu v sobotu 19. května 2007 na Jeleních Vrších. Co se chystá?
Nedaleko nad Novou Pecí, v místě odbočení Želnavského smyku ze Schwarzenberského plavebního kanálu, stojí moderní skulptura Strážce - Wächter z dílny mladého prachatického sochaře Davida Svobody. Jejím majitelem je rakouský spolek SUNNSEITN, který ji pronajmul obci Nová Pec za roční nájemné, věřte - nevěřte, jeden parohový knoflík. Ten by měla podle smlouvy předat starostka obce zástupci SUNNSEITN Gotthard Wagnerovi, malá slavnost začne v přírodním amfiteátru na Jeleních Vrších.
jelen
Poté by se mělo roztančit pódium přírodního amfiteátru na Jeleních Vrších při folklorním setkání. Z Dolních Rakous přijede Volkstanzgruppe D´Haselbacher ze Schwarzenau, z hornorakouského Kremsmünsteru Rudolf Lughofer, dudák, který přivezl české dudy do Horních Rakous, hrát budou i Urfahrener Aufgeiger z Horních Rakous, z Prachatic přijede folklorní soubor Libín-S, zazpívají Perslereuter Sänger z Bavorska, určitě i další přátelé milující folklor.
Libín-S Prachatice
Libín-S Prachatice
Libín-S Prachatice
Volkstanzgruppe D´Haselbacher
Volkstanzgruppe D´Haselbacher
Rudi Lughofer
Rudi Lughofer
Rudi Lughofer
Jen o několik set metrů dál, u horního portálu plavebního tunelu, budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory pohádky z obou stran Šumavy. Kdyby náhodou počasí nepřálo počasí, pohádky zazní v hospůdce na Jeleních Vrších (vždyť právě tam končí jedna z pohádek, nechci vyzrazovat víc, ale snad počasí bude pěkné). Pohádky pravděpodobně zazní i po plavení ve stodole domu č.p. 13 (EXPO KANÁL).
Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory
Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory
Na Jeleních Vrších nebude znít jen folklorní muzika. Jazz bude možné slyšet přímo z kanálu. Program Jazz v kanálu připravuje jeden z rakouských partnerů projektu - spolek SUNNSEITN. Gotthard Wagner má často úplně bláznivé nápady, jedním z nich je Jazz v kanálu. Jazz bude znít poprvé před druhou hodinou na okraji lesa, v místě ukázky plavení dříví. Během dne však se bude jazzovat ještě u kostela v Zadní Zvonkové a potom i v rakouském Sonnenwaldu, vždy těsně u plavebního kanálu.
Jazz
Jazz
Ve dvě hodiny odpoledne začne další z vrcholů programu - ukázka plavení dříví:
ukázka plavení dříví
ukázka plavení dříví
Během dne se určitě setkáte s lidovými řemesly:
výroba holubiček
výroba holubiček
Nositelem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu je folklorní sdružení Libín-S Prachatice. Spoluorganizátorem projektu je Rakouské kulturní fórum v Praze. Partnery projektu jsou Tourismusverband Böhmerwald, SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Dispoziční fond, Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, s.p. Lesy České republiky. Folklorní sdružení Libín-S Prachatice má řadu dalších partnerů a sponzorů. Kontakty najdete na www.schw-kan.com.

Ing. Hynek Hladík
Česká 677
CZ-38301 Prachatice
Tel. +420 602272442
Fax +420 388317609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
web: www.schw-kan.com v češtině
www.schw-kan.com/sd_home.html in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)


Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA